Horskou službu o nepříjemné události v sobotu krátce po dvanácté informovali záchranáři, kteří už na místo poslali vrtulník. „Díky GPS aplikaci jsme měli přesnou lokalizaci místa nehody. Tiské stěny jsou přeci jen nepřehledné a často se stává, že ti, kdo nehodu nahlašují, nedokáží konkrétně určit, kam přesně máme dorazit,“ popsal Martin Krejčí ze zásahovky horské služby.

Ústecký schod 2018.
FOTO: Ústecký schod má svou hvězdu, třináctiletou Adélku Hoskovskou

Horolezec spadl z výšky asi deseti metrů. „Pravděpodobně mu selhalo jištění,“ dodal Krejčí s tím, že si muž poranil kotník a zlomil několik žeber.

Zásah v Tiských stěnách.Zdroj: Radek Zeman

Vrtulník nemohl vzhledem k nepřístupnému skalnímu terénu přistát na místě, lékař a zdravotník na ně tedy slanili. Zraněného zajistili a transportovali k vozu horské služby. Ten ho odvezl na místo přistání. Vrtulník pak raněného převezl do ústecké nemocnice.

Náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner na základě včerejší nehody méně zkušené, ale i dobře proškolené lezce vyzývá, aby v Tiských stěnách pečlivě dbali všech zásad bezpečného lezení. „Pády horolezců tu bohužel nejsou nikterak výjimečné,“ řekl náčelník.

Tiské stěny.
Lidí v Tiských stěnách je moc. Ničí skály