Oba týmy se pohybují u dna prvoligové tabulky Mattoni NBL. Ústí je aktuálně desáté se 44 body, Sadská na jedenáctém místě na něj ztrácí čtyři body. Poslední BBK Brno, po dvou výhrách nad Ústím, značně přiživilo naděje na předání sestupové kolíku Sadské, na kterou má manko pouze dva body.

Ústí je jen krůček od kýžené záchrany

„Teoreticky ještě můžeme sestoupit, ale myslím, že se tak nestane. Dnes nás čeká jeden z těch hratelnější soupeřů. Věřím, že klíčovou bitvu zvládneme, i když to bude asi opět bez Holešovského,“ nasadil smutnou grimasu Jan „Bob“ Šedivý, trenér BK Ústí.

Bez Holešovského je hra chaotická

Střední rozehrávač a mozek týmu Tomáš Holešovský laboruje se zraněním kotníku. Odmítl sádru a spoléhá na konzervativní způsob léčby. „Bez něho je mančaft nesoběstačný. Je to velký problém,“ přiznal kouč.

Sympatický lodivod bude ve zbylých devíti kolech základní části postrádat jednu ze dvou amerických hvězd oblékajících ústecký dres Tima Henryho, jenž včera odletěl do Utahu za svojí rodící ženou. „Individualita a zároveň specifický tvor, který dokázal v některých zápasech totálně vyhořet, ale ve většině zářil,“ podotkl Šedivý.

Jeho služby kladně ohodnotil i předseda představenstva Josef Kozler: „Tim tady odvedl dobrou práci. Nezbývá než mu za ni poděkovat.“

Henry zářil a stanovil i střelecký rekord

Dlouhodobě patřil k nejlepším cizincům v soutěži a 14. ledna proti Mlékárně Kunín stanovil prozatímní střelecký rekord letošního ročníku soutěže co do počtu bodů (42) v jednom klání. „Pomohl to je bez diskuze. Už dlouho tento klub neměl takového zahraničního plejera,“ řekl uznale ústecký trenér.

Zdobil ho výborný střelecký průměr

Ve statistikách Mattoni NBL Henry exceloval. V 31 utkáních nasbíral celkem 602 bodů s úctyhodným průměrem 19.42. V tomto směru ho předstihla pouze čtveřice borců. Společně s Damienem Argrettem se umístil v anketě Divácká hvězda ligy na 27. místě. Vyhlášení proběhlo v rámci Basketbalisty roku 2006 a nejvíce hlasů obdržel Lukáš Kraus z Liberce (301). Nejvíce diváckých hlasů z Ústí dostal Holešovský (41).

Začátek duelu je v 16. hodin.