Ústí se během zápasu dostalo do vedení jen jednou. Konkrétně ve 4. minutě první periody vedlo 7:6. Jinak po zbytek utkání Šedivého družina tahala za kratší konec provazu a její lodivod počítal padlé. „ Pištěckému dovolilo zranění kolena odehrát jen pár minut. Ke konci začal mít problémy s levou nohou Američan Argrett.“

Hra byla ze strany domácích těžkopádná. Citelně se do ní promítla absence Holešovského. Mozek týmu bude pauzírovat delší dobu. „Má zánět šlach na ruce. Bez něho působíme hodně chaoticky,“ jen zopakoval dávno známou pravdu trenér Jan „Bob“ Šedivý.

V čase 19.20 minut se o rozruch v hale postaral létající pivot Damien Argrett. Při jeho smečařském pokusu mu zkřížil cestu sadský košíkář. Rozhodčí to ovšem jako faul neklasifikoval a Argrett následným kopnutím do míče demonstroval svůj nesouhlas. Na udělenou technickou chybu reagovala hrstka diváků pískotem.

Po prvním poločase byl stav 32:52 a hostující kouč nabádal své svěřence o přestávce k ještě větší střelecké aktivitě. Důvod? Vzájemná bilance obou mančaftů je 2:2, dvě porážky a dvě výhry. V záchranářském minisouboji by rozhodoval poměr bodů. „Přiznávám, že jsme chtěli vyhrát o víc než 26 bodů a zvrátit tu sérii na naši stranu. Podařilo se a jsme moc spokojeni. Ale jinak si myslím, že Ústí je zachráněno. Je totiž značně nepravděpodobné, že by se na něho BBK Brno dotáhlo,“ soudí Karel Forejt, trenér BK Sadské.

Za domácí rytířsky bojovali Feštr a Eisner. Dohromady nastříleli 29 bodů. Ale jejich enormní snaha, alespoň o důstojnou dohru, se nesetkala u spoluhráčů s pochopením. „To se fakt nedá. Každý kazí, starý, mladý, ale dostat od dvou týmů, který jsou pod námi v tabulce stovku,“ kroutil hlavou hrající asistent Dominik Feštr a sykl: „To je hrůza!“

35. kolo Mattoni NBL BK Ústí nad Labem – BK Sadská 74:103 (16:23, 32:52, 57:75). Rozhodčí: Šedivý, Rozsypal. Diváků: 150. Body: Feštr 15, Eisner a Tomanec 14, Argrett 12, Výborný 8, Pištěcký a Slunéčko 4, Koranda 3, Stavěl 0 – Bosák 20, Šušák 18, Hubálek 17, Douša 12, Lyle a Procházka 11, Novák 10, Vukotič 4. Nejlepší hráč: Pavel Bosák.