O postupové body na M ČR zde bojovalo přes 250 závodníků Ústeckého a Libereckého kraje. V kata zabodovala Nikola Meisnerová, která získala v mladších žákyních třetí místo. Ve starším žactvu se stejným kovem blýskl Dominik Bandas. Bronz navíc získal i v kumite do 40 kg.

Mezi staršími žákyněmi se na medailových pozicích umístily Tereza Chalupská (stříbro v kata i kumite do 40 kg) a Zuzana Teufelová (bronz v kata i kumite do 50 kg). V juniorkách nejcennější kov vybojovala Věra Nguyenová, sbírku medailí ještě obohatila o bronz z kata seniorek.

V seniorkách se tentokrát více dařilo Evě Křížové, která získala stříbro mezi ženami i dorostenkami. Čtyři stříbra do zisku výpravy přidali v kata i kumite Martin Luong, bratři Michal a Jakub Jarošovi. V kata družstev velmi překvapil nově nasazený tým mladších žáků ve složení Vavřička, Skala a Šerák. V nabité konkurenci devíti družstev vybojovali zlato!

„Věřila jsem, že mají na medaili, ale že to bude hned zlato, to ne,“ byla hrdá trenérka Horváthová. V kumite na nejvyšším stupni stanula v kategorii + 57 kg Sabina Seinerová. V kategorii mladších dorostenek +55kg obsadili medailově všechna tři místa závodnice SKR Sport (Benešová, Canincová, Kourková. Dalším zlatem přispěl do sbírky Philipp Havlíček (70 kg).

Michal Oravíček (st. žáci do 50 kg) se probojoval až do finále, kde skončil na druhém místě. Starší žákyně Smolová s Burýškovou vybojovaly bronz. Petr Gombita v mladších dorostencích nad 65 kg podlehl až ve finále. Šestadvacátou medaili pro Sport Union získal dorostenec Jiří Dvořák (do 65 kg).

„Přestože zde chyběli senioři, ukázalo se, že se nám rodí další úspěšná generace,“ těší šéftrenéra Rajcherta.