Před dvěma lety zarazil úřadujícího šampiona Hradec Králově. Nyní to byl Letohrad, který Ústí vyřadil hned ve čtyřech zápasech. Podle reprezentačního útočníka Elby Jana Štěpánka chyběla týmu větší touha po dalším zlatu.

Proč to s obhajobou zase nedopadlo dobře?

Po zisku titulu nám chyběla dravost po dalším jeho zisku. Člověk je rád, že ho má, a pak už nejde hladově za cílem. Navíc tím, že jsme mistři, soupeři si na nás navíc dávají větší pozor a jsou na nás precizně připraveni. Každý další zápas po titulu je těžký.

Je frustrace stejná jako před dvěma lety, kdy jste nevyzráli na nováčka z Hradce?

Nedá se to srovnat. Před dvěma lety jsme měli obrovské ambice. Hradec jsme podcenili, dá se říct, že jsme si to pokazili sami. Teď jsme celé jaro hráli špatně, nemohli jsme se potkat s formou. Letohrad má vynikající mužstvo a musím přiznat, že postoupil lepší, protože měli lepší momentální formu.

Už vám vedení naznačilo, jaké důsledky vyvodí z nesplnění cíle?

Zatím to jsou emocionální vyjádření hráčů, trenéra a manažera. Nechal bych tomu týden, urovnáme si to v hlavách a pak si k tomu každý řekne pár vět. Sezona ještě pokračuje. Za sedm týdnů budeme bojovat v Mostě o postup na finálový turnaj Českého poháru. Teď bude následovat volno, abychom se psychicky srovnali. Pak se vrátíme zpátky do tréninku.

Je hořkost z vyřazení natolik silná, že byste zanevřel na boje o titul?

To rozhodně ne. Určitě budu sledovat play off dál. Kdybych byl o pár let mladší, jel bych se podívat do Kladna na Plzeň. Ale mám rodinu a už mám jiné povinnosti. Play off budu sledovat přes teletext a internet. V týmech, které postoupily, mám spoustu bývalých spoluhráčů a reprezentačních kamarádů.

Komu byste přál titul?

Budu fandit Letohradu. Je tam nejlepší parta kluků, které znám.

Byl jste letos spokojený se svými výkony?

Těžko se mi to hodnotí. Celkově jsem zklamaný. Nevím, co jsem udělal špatně, ale neodváděl jsem to, co bych měl. Byl jsem jedním ze článků, kvůli kterým jsme vypadli. Na podzim jsem sice dal 18 gólů, ale na jaře jsem jich dal v šesti zápasech už jen šest. A to je prostě málo. Tým ode mě očekává góly a já je nedával. Jaro bylo pro mě nejhorší částí za dlouhou dobu. Ani si nepamatuju, kdy jsem hrál naposledy tak špatně.