Strakonice opět braly body

V posledním kole před přestávkou vyrazil celek Severky na jih Čech k duelu s celkem Strakonic, který je v tabulce druhý se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Havlíčkův Brod. Ten je jednoznačným suverénem a dosud neztratil ani bod. Severka se vrátila ze Strakonic s porážkou 13:25 a po pauze vyrazily Jihočešky na sever Čech, aby v hale v Krásném Březně změřily síly se Spartakem.

Svěřenkyně Miloslavy Votavové hrály v domácím prostředí podruhé za sebou, když před duelem s družstvem Strakonic porazily po tuhém boji 13:12 Ledeč nad Sázavou.

Stejně jako proti Severce, nezaváhaly Strakonice ani v souboji se Spartakem. V poločase vedl tým hostí 11:8, po přestávce dokázal náskok zvyšovat a nakonec vyhrál o jedenáct gólů 26:15.

Bázlerová měla nejlepší mušku

„První poločas vyhrál soupeř o tři branky, po přestávce se na nás lepila smůla a neproměňovali jsme ani ty nejvyloženější příležitosti. Naše hráčky podaly snaživý výkon, na kvalitního soupeře to však nestačilo. Strakonice šly jistě za vítězstvím a prokázaly, že na předních příčkách tabulky nejsou náhodou. Nám dobře zachytala Kantnerová, nejlepší střelkyní byla se šesti góly Bázlerová. Bodovat ale chceme v dalším kole druholigové soutěže,“ Votavová.

Na Spartak čeká další jihočeský soupeř, když vyrazí do haly beznadějně posledního Milevska, které stále čeká na zisk prvního bodu. Hráčky Severky absolvují domácí souboj s družstvem Kobylis.