Ale vstali noví bojovníci! Jsou jimi mladící Žampach, Koranda a Slunéčko. „Příležitosti, která se naskytla, si vážím. I když vím, že to je ponejvíce zapříčeněno krizí, jež v Ústí nastala,“ nic si nenamlouvá 18letý rozehrávač Marek Slunéčko. Mostecký rodák a milovník syrového masa, tzv. tataráku.

Měl jste velkou radost, když si vás trenér Šedivý vytáhl do A týmu?

Samozřejmě jsem měl radost. Je to asi přání každého sportovce dosáhnout vždy toho nejvyššího, čeho může. Potěšeni byli i rodiče. Oba dva bedlivě sledují moji sportovní dráhu a velmi mi v ní pomahají. Tímto jim děkuji.

Postupně trávíte na palubovce více a více času. Zvládáte to psychicky potažmo fyzicky?

Přiznávám, není to ještě úplně ideální, ale přesto se to každým zápasem, alespoň z hlediska psychiky, lepší. Moje fyzické indispozice jsou pod koši znát. Pracuji na jejich zlepšení a pracovat pravděpodně budu muset i do budoucna. (smích)

Radí vám při zápase ostřílení borci Feštr, Holešovský?

Jistě. Oba dva jsou zároveň mými trenéry ve starším dorostu, takže rad od nich mám „bezpočet“. Vzhledem k jejich zkušenostem a úspěchům mají právo radit. Ale na druhou stranu je důležité si zachovat svou hlavu.

Jste poměrně hodně vytížen. Školní povinnosti, anabáze u A týmu BK Ústí. Jak to časově kombinujete?

Trénuji s áčkem třikrát nebo čtyřikrát týdně. Na Gymnáziu Jateční jsem ve třetím ročníku. Mám něco na způsob individuálního studijního plánu. Pan ředitel je tolerantní, takže žádný problém.

Pravidelněji nastupujte v ústeckých barvách od února. Prožil jste už nějaký extra dobrý zápas. Z vašeho úhlu pohledu?

Zatím jsem nezahrál žádný zápas tak , jak bych si představoval. Vždy jsem udělal pár chyb, kterých bych se chtěl přirozeně do budoucna vyvarovat. Relativně „dobře“ jsem se cítil na BBK Brno či doma v duelu se Sadskou. Ačkoli jsme ani v jednom klání nezvítězili.

Oblíbil jste si herní projev nějakého basketbalového klubu? Můžete zabrousit i do zahraničních lig.

Vyloženě oblíbený nemám. Když sleduji basketbal v televizním přenosu, tak fandím hezké hře. Z hráčů se mi nejvíce zamlouvá styl Vince Cartera. Důvod? S balonem kouzlí a baví tím diváky. Je to borec.

Můžete nastínit vaši prozatímní basketbalovou kariéru?

Začal jsem v Lítvínově v mladších žácích. Následoval BK DDM Děčín starší žáci a teď hraji třetím rokem za Ústí (ml. a st. dorost a A mužstvo dospělých).

Ve středu na palubovce USK Praha jste nasbíral celkem sedm bodů a váš tým držel poločasovou remízu 41:41. Byli jste tedy blízko senzaci.

V první dvacetiminutovce nám vycházela výborně střelba. Drželi jsme se, bojovali srdíčkem, ale třetí respektive čtvrtá perioda byla z naší strany katastrofální. Odpadli jsme fyzicky a odvezli jsme si celkem hladkou porážku 56:93.

Odčiníte ji teď v sobotu od 15 hodin proti Mlékárně Kunín?

Nebudu přítomen. Společně se Žampachem a Korandou jedeme odehrát do Ostravy klíčové extraligové klání coby hráči staršího dorostu.