„Třicet minut jsme je trápili. Dostali jsme jen 78 bodů, což je na takový útočný mančaft super. Dokud nám stačily síly, byli jsme jim vyrovnaným soupeřem. Nemáme se za co stydět,“ konstatoval po porážce 61:78 zkušený pivot Dominik Feštr.

Ústí skončí desáté

Ústí po základní části Mattoni NBL skončí pravděpodobně na slušném desátém místě. Kunín se probojoval do play-off. „Nehráli jsme dobře. Hráči měli v podvědomí zafixováno, že to bude jednoduché klání. Opak byl pravdou. Domácí předvedli sebevědomou hru a měli jsme s nimi problémy,“ přiznal bez okolků trenér Mlékárny Kunín Zbyněk Cholera. Při výběru nejlepšího plejera tápal. „Od nás si to nikdo nezaslouží. Ať je to někdo z Ústí,“ kroutil hlavou nad bídným výkonem svých svěřenců.

Již delší dobu chybí Američané Henry s Argrettem. V sobotu absentovali i tři dorostenci: Žampach, Slunéčko a Koranda, kteří odcestovali do Ostravy se starším dorostem ke klíčovému duelu s tamním mládežnickým týmem. „Řekli jsem si, že si zahrajeme tzv. chlapský basketbal. Občas jsme zbytečně ztráceli míče, ale to je důsledek toho, že někteří kluci s námi netrénují,“ vysvětlil elitní rozehrávač Tomáš Holešovský.

Kunín nabral mírný vítr do plachet ve třetím dějstvím, kdy ze stavu 37:37 odskočil na rozdíl deseti bodů. Střelecky pookřál Tarvis Williams, jenž byl nakonec zvolen mužem zápasu.

Nezištná výpomoc

V ústeckých barvách se dařilo dvěma ryzím srdcařům Stavělovi a Výbornému, kteří přišli coby výpomoc ze třetí ligy. Naskočili do rozjetého vlaku a obstáli. Jejich působení kladně ohodnotil odcházející generální manažer Milan Konečný: „I oni mají podíl na naší záchraně. Vzdali se pohodlného života v USK Slávii. Zachovali se nesobecky. Patří jim dík.“

BK Ústí nad Labem – Mlékárna Kunín 61:78 (18:22, 32:31, 44:54). Rozhodčí: Šedivý, Znamínko. Diváků: 100.

Nejvíce bodů: Tomanec 15, Feštr 12, Eisner a Holešovský 10 – Williams 18, Štec 13, Reinberger 12. Nej. hráč: Williams.