Elbu čeká těžký soupeř, jenž je silný především v domácím prostředí, o čemž svědčí i letošní vzájemné zápasy (11:3 v Ústí a 0:5 v Lounech).

K rozhodujícímu zápasu nastoupila mužstva Bazzy a Elby s předsevzetím zlomit sérii ve svůj prospěch. Od úvodních minut se hrál vyrovnaný zápas. Obě mužstva podnikala rychlé protiútoky, narážela však na připravené obrany.

Kapitán zavelel

Skóre zápasu otevřel kapitán domácích Havliš, který zakončil rychlou akci po pravém křídle. Z úhlu překonal jinak dobře chytajícího brankáře Vilháma.

V sestavě domácích byli tak jako v předchozím zápase vidět především hráči A mužstva, kteří se stále častěji dostávali do šancí. Příležitosti Syryčanského, Práška či dalších však zůstaly nevyužity.

A co se nepovedlo na straně jedné, přišlo na druhé. Po zaváhání obrany Elby bylo vyrovnáno - 1:1, přesně mířil Hladiš.

Po přestávce pokračoval nelítostný boj o každý míček, na nervózní hru doplatili především hráči Bazzy, kteří se věnovali především diskuzi s rozhodčími.
Elba však využila jen jednu z mnoha příležitostí, když se trefil v závěru druhé části Syryčanský. Stejný hráč skóroval podruhé hned po návratu ze šaten na začátku 3. třetiny a zaznamenal, jak se později ukázalo, rozdílový gól.

Vedení ukolébalo

Vedení Elbu ukolébalo, naštěstí v době tlaku Děčína pojistil náskok po vyhraném souboji u mantinelu přesnou ranou Růžička.

Děčín v závěru ještě snížil, ale o závěrečný nápor se připravil vlastní nedisciplinovaností, když do šaten putoval předčasně kapitán Mrkos.

„Vyrovnaný duel rozhodla asi větší disciplína našeho týmu,“ ohlížel se trenér Havliš. Ani semifinále by prý nemuselo znamenat konec pro Elbu. „Pokud navážeme na výkon s Děčínem, můžeme pomýšlet na finále,“ věří Havliš.

Bazzy Děčín - Elba PEML Ústí B 2:4 (1:1, 0:1, 1:2). Branky: 8. Hladiš (Bozseník), 37. Matoušek (Pova) – 4. Havliš (Štěpánek), 30. Syryčanský (Prášek), 31. Syryčanský (Prášek), 34. Růžička (Kolář M.). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1.

Nejlepší hráči: Mikesch, Pavlík, Syryčanský.