Praha ostrouhala

V prvním duelu na Moravě nakonec po vyrovnaném průběhu zvítězila Ostrava 10:8 a před obhájcem prvenství vyvstal nelehký úkol, porazit soupeře dvakrát za sebou. První krok ústečtí boxeři zvládli na jedničku a zvítězili 14:4. Ten třetí a rozhodující, chtějí udělat dnes.

První „bitvu“, která zápasu předcházela, už Ústí vyhrálo. Svaz měl totiž velký zájem, aby se v rámci propagace boxovalo v pražské Lucerně, ale nakonec ústečtí diváci ošizeni nebudou . „Máme z toho radost, vyhráli jsme základní část extraligy a máme tudíž právo mít v rozhodujícím duelu výhodu domácího prostředí,“ spokojeně říká trenér Miroslav Vrba, který své svěřence před rozhodující bitvou nešetřil.

„Trénink měl větší objem vzhledem k blížící se Velké cené, ale snažili jsme se, aby kluci nebyli pouze v tělocvičně, a tak jsme si zatrénovali i v přírodě,“ prozrazuje Vrba.

Jména neprozradí

Ústecký trenér však o tom, kdo dostane důvěru v ringu mluvit nechce. „Prakticky máme jasno, uvidíme pouze, zda nastoupí některý z polských reprezentantů,“ říká.

Ve hře jsou Talarek a Sadloň. „Jeden z nich by měl určitě přijet, polská reprezentace má za sebou soustředění,“ tvrdí Vrba.

Zůstane to doma

Trenér před rozhodujícím zápasem svým ovečkám věří. „Samozřejmě, že klukům věřím, Ostrava je sice těžkým soupeřem, ale všichni chceme společně s fanoušky po utkání oslavit zisk dalšího titulu,“ plánuje trenér.

Ostrava rovněž nechce nic podcenit a k utkání přicestovala do Ústí již včera.