Spartak končí

V posledním kole obě družstva prohrála, Spartak v hale Českých Budějovic a Severka doma s Kovofinišem Ledeč. Oba celky jsou také za sebou v tabulce, na pátém místě je Spartak s 13 body, za ním šestá Severka s body deseti. A jelikož pro Spartak je ústecké derby posledním zápasem sezony a Severka má ještě doma za soupeře beznadějně poslední Milevsko, mohly by hráčky Severky v případě výhry v obou zápasech svého městského rivala ještě předstihnout.

Favoritem je ale domácí Spartak, který zase v případě výhry může jít v tabulce před čtvrté Pardubice. Ty by ale musely prohrát oba zbývající zápasy se Strakonicemi a v Českých Budějovicích.

Oslabené kádry

Na prestižní utkání se hráčky obou družstev poctivě připravují, Ve Spartaku není situace nijak růžová, jak po materiální stránce, tak i kádr je oslaben, ve stejné situaci je však i Severka. „ Na zápas se plně koncentrujeme, ale sestava nebude úplná,“ říká trenérka hostující Severky Kateřina Veleková a dodává:

„Chybět bude zraněná Šrejerová a také Petra Krausová, která bude plnit mateřské povinnosti. Navíc brankářka Sasková bude chytat se sebezapřením, protože není po zranění ještě úplně v pořádku. Ale zápas to bude určitě bojovný, nakonec je to derby, a to nikdy nepostrádá dramatický náboj.“