V režii domácích

Hosté přijeli bez Srby, Čepeláka a Kasíka a v první půli drželi krok do desáté minuty. Pak ale Pardubice odskočily na pětibrankové vedení. Druhou půli začala lépe Chemička a ve 40. minutě stáhla díky Bůžkovi manko na tři branky. Potom ale díky vyloučením a neproměněným šancím narůstalo skóre ve prospěch domácích.

Pardubice – Ústí 33:25 (16:11). Chemička: Biskup – Bůžek 5, Sýkora 3/1, Novák 3, Kokoška 3, Minařík 3, Velek 2, Pihera 2, Tlustý 1, Sedlák 1, Matis 1, Konárik 1, Hladík.

Změna názoru

„Týmu chybí klasické střelecké spojky, které by umožňovaly změnit systém hry. Přesto si myslím, že účast ve druhé lize je pro nás obrovskou zkušeností,“ tvrdil trenér Tomáš Velek po utkání a narážel na sestup, ovšem s odstupem času začal měnit názor: „Myslím, že bychom nemuseli sestoupit. Z první ligy sestupují Slavie a Nové Veselí. Oba celky jdou do jiných skupin druhé ligy než je naše. Z regionálních soutěží postupují Kolín a Liberec, Železný Brod prý nechce. Z naší skupiny se prý Zruč do nového ročníku nechce přihlásit. Tím pádem by mohlo poslední kolo rozhodnout v náš prospěch,“ plánuje Velek.

Vyhrát a čekat

Kalkulace je poměrně jednoduchá. „Jsme druzí od konce s jedenácti body, před námi je o dva body Havlíčkův Brod,. Ten hraje s juniory Dukly a měl by prohrát. My hostíme v sobotu od 10 hodin v lovosické hale Zruč a pokud vyhrajeme, měli bychom se bodově dotáhnout na Havlíčkův Brod. V případě stejného počtu bodů rozhodují vzájemné zápasy. My jsme doma vyhráli a na Vysočině skončilo utkání nerozhodně. Takže pokud porazíme Zruč a vyhrají junioři Dukly, měli bychom se zachránit,“ živí naději na záchranu trenér Chemičky.