Malá tribuna je zděná a částečně zastřešená. V objektu je i sociální zařízení s toaletami pro invalidy. Dále byly zrekonstruovány dva betonové ochozy k stání v diváckých sektorech C a E s kapacitou 400 osob. Nové je rovněž vnitřní oplocení, oddělující hrací plochu od prostoru pro diváky. Oplocen byl i prostor přístupu k malé tribuně.

„Práce začaly 5. dubna a včera už proběhla kolaudace. Je to zřejmě nejrychlejší velká stavba, kterou jsme kdy prováděli. Městský stadion postupně přibližujeme standardům druhé nejvyšší soutěže“, říká primátor města Jan Kubata. velká tribuna by měla být zrekonstruovaná do roku 2010. Rozsah prací a rozpočet nyní město upřesňuje.

„Projektová dokumentace na opravu velké tribuny a dalších prostor je již rozpracovaná. Budeme zde samozřejmě chtít získat prostředky z evropských fondů. Po dokončení této části stavby bude stadion na špičkové úrovni“, dodává náměstek primátora Jan Řeřicha.

Před dvěma lety byl na Městském stadionu položen nový travnatý povrch a vybudována běžecká dráha. Rekonstrukcí prošlo i zázemí stadionu. Malá tribuna projde zatěžkávací zkouškou už na konci června, protože se na Městském stadionu bude konat celorepubliková olympiáda dětí a mládeže.