„Po semifinále jsme si sedli a řekli si, že to spraví čas. Na hráčích byl vidět smutek, koneckonců jsme se s tím špatně srovnávali i my v realizačním týmu i naši fanoušci. Všichni viděli šanci, která před námi byla,“ prozradil trenér Děčína Pavel Budínský na klubových stránkách.

Jenže první utkání o bronz se hráčům nepovedlo. Děčínští sice na hřišti Moravanů sváděli lítý boj, přesto se do svého městečka vrátili smutní. Proč? Protože v Brně těsně podlehli 79:83.

Zklamání trvá

„Snažili jsme se připravit na zápas co nejlépe, hlavně šlo o to setřást stopy zklamání z nevydařené bitvy o finále. Nebyl to však výkon podle mých představ a možností týmu. Týden starého zklamání se někteří hráči stále ještě nezbavili,“ litoval kouč po utkání a pokračoval: „Nepříjemným okamžikem bylo hned ze začátku zranění Jakuba Houšky. Tržnou ránu na bradě bylo nutno šít, což zabralo dost času. V celém průběhu zápasu jsme dotahovali ztrátu. Věřil jsem, že zvrat je už v dohledu, ale soupeř vedení uhájil. U některých hráčů jsem očekával větší důraz v obraně,“ hledal příčiny neúspěchu Budínský.

Podobný názor měl i kapitán Děčína Lukáš Houser. „Nevyšel nám konec první půle a začátek druhé. Soupeř nám utekl a to už jsme nedokázali dohnat. Řekl bych, že nám chyběla ta vůle po vítězství, která nás zdobila celou sezonu. To musíme v příštím zápase změnit,“ ví.

Děčínští basketbalisté ani přes těsnou porážku ze soupeřova hřiště zbraně neskládají. „Tím, že jsme prohráli o čtyři body jsme si dokázali, že na ně máme. Budeme bojovat až do konce. Tahle sezona se nám povedla a my chceme medaili. Půjdeme si pro ní,“ slibuje dvoumetrové křídlo.

A věří hráči Děčína v obrat série o bronzové medaile? „Kdybychom nevěřili, tak by to bylo špatné. Teď nás čekají dvě utkání před domácím publikem. Diváci nás poženou kupředu. Půjdeme do toho naplno a všichni věříme, že to dokážeme,“ říká jeden z nejzkušenějších hráčů, který v případě nutnosti neváhá promluvit spoluhráčům do duše. „Pokud bude špatná nálada a bude to potřeba, tak hráčům před utkáním něco řeknu, abych je povzbudil,“ prozrazuje kapitán severočeského klubu Houser.