“Minulá sezóna mi hodně napomohla v téhle šanci, protože byla výborná,“ míní Roman Vondráček, který má však na východě Čech ještě smlouvu na dva roky. Klub mu vyhověl a uvolnil ho na letní přípravu do ústeckého Slovanu.

S Hradcem Králové jste vyhrál v minulém ročníku základní část 1. ligy, ale vypadl jste již v semifinále play off s Chomutovem. Bylo to velké zklamání?

Sezona v Hradci se hodnotila kladně, protože nikdo nepočítal, že vyhrajeme základní část. S vyřazením v semifinále play off byli zklamaní hlavně hráči.“

Sledoval jste finálovou sérii mezi Ústím a Chomutovem?

Finále jsem sledoval průběžně na internetu. Před finálovou sérií jsem věřil Ústí. Dopadlo tak, jak jsem čekal. Chomutov má fyzicky vyspělé a zkušené hráče a Slovan ve finále hodně potrápil.

Jak to vypadá s vaším působením ve Slovanu, kde jste zatím na zkoušku?

Je to pro mě komplikované a vše se stále řeší. V Ústí absolvuji letní přípravu i přípravu na ledě včetně přátelských zápasů. Poté by se vše mělo dořešit.

Mám v Hradci smlouvu a bude záležet, jak se dohodnou manažeři obou klubů. V Ústí jsem kvůli tomu, abych se zde udržel. V přípravě je hodně hráčů, ale udělám maximum, abych zde zůstal. Věřím, že pokud bude mít Ústí o mě zájem, tak mně Hradec vyjde vstříc.

Extraligovou atmosféru jste okusil v pražské Spartě. Co by vás čekalo v nejvyšší soutěži?

Vím, co by mě čekalo. Extraliga je rychlejší než 1. liga. Ve Spartě jsem hrál naposledy extraligu před třemi sezonami. Byl jsem mladší, ale nyní je to již o něčem jiném. Získal jsem zkušenosti v 1. lize, které bych mohl v extralize zúročit.

Je letní příprava v Ústí odlišná na rozdíl od letní přípravy, kterou jste prodělal v Hradci Králové?

S trenérem Jeřábkem v Hradci jsme hodně běhali. Dost hráčů se během letní přípravy utavilo a ti starší mívali problémy s koleny. Bylo to hodně tvrdé na nohy. V Ústí u trenéra Evana je letní přípravě různě zkombinovaná, a to je určitě dobře. Mně taková příprava vyhovuje.

Jste spokojen se zázemím v novém působišti?

Zázemí v Ústí je o hodně lepší než v Hradci. Je to zde na úplně jiné úrovni, a to mě potěšilo.