Basketbalisté kolem trenéra Jana Šedivého vybojovali v uplynulém ročníku Mattoni NBL desáté místo. 2. května dostali všichni hráči včetně realizačního týmu výpovědi. S podpisem nového kontraktu s označením asistent hlavního kouče Šedivý váhá.

Ten, kdo už neváhá, je Tomáš Holešovský. Vydal zdrcující prohlášení: „Má cesta a cesta Ústí už není jedna a tatáž. Nabídka, kterou jsem od vedení obdržel někdy z kraje února, byla z kategorie nezávazných. Nesplňovala mé požadavky na finanční ohodnocení a nesplňovala ani mé představy o směřovaní klubu. Z tohoto hlediska jsem ji odmítl.“

Srdíčko bolí

Elitní rozehrávač, který v BK Ústí strávil několik sezon, se posledních jednání s vedením osobně neúčastnil. Našel si manažera.

„Poprvé v životě jsem se nechal zastupovat. Psychicky se to nedalo už vydržet. Pomalu ale jistě se smiřuji s tím, že je konec. Neříká se mi to lehce, ale víme všichni jaká je realita. Obdivuji kluky Domína a Pištu, že stále usilují o záchranu. Já v ní přestal věřit,“ řekl smutným hlasem Holešovský.

Trenérskou štafetu převzal po Janu Šedivém Luther Jones. Americký spasitel má pro klub zajistit potřebné finance pro následující ročník Národní basketbalové ligy.

Předvídá konec

„Připomíná mi to politiku. Říká se jenom to, co se hodí a to, co je růžové. K blízké budoucnosti klubu jsem skeptický. I vzhledem k tomu, že město po vstupu hokejistů do extraligy utáhne kohoutky s financemi pro ostatní sporty. Když nebudou peníze, nebudou ani kvalitní hráči a z působení v soutěži se stane nedůstojné divadlo.“

Holešovský je volný hráč, ale spíše než nové basketbalové angažmá, si hledá civilní zaměstnaní.

„Ozvala se mi Sadská, ale dle mých informací jsou tam také problémy. Sice ne ekonomické, ale jsou. Hledám civilní job. Chtěl bych se jednou k basketbalu vrátit třeba jako trenér mládeže,“ nechal se slyšet Holešovský.