Po skončení uplynulého ročníku druholigové soutěže byl stav závěru tabulky následující, s tím, že poslední tři družstva sestupují do krajských soutěží.

Devátá Jiskra Zruč se 14 body, desátá Chemička s 13 body, jedenáctý Havlíčkův Brod se stejným počtem bodů a poslední dvanáctý Hradec Králové s osmi body. Ale mělo se potvrdit to, co tvrdil trenér Ústečanů Tomáš Velek. Když vyhrajeme v posledním zápase doma se Zručí, udržíme se. Samozřejmě v případě, že v posledním kole současně vyhrají junioři Dukly v Havlíčkově Brodě. Oboje se stalo.

Vzájemné zápasy

Chemička tak skončila s třinácti body, stejně jako Havlíčkův Brod, ale Chemička i když má horší skóre, je přesto v konečné tabulce před ním. Ve vzájemném zápase totiž na Vysočině remizovala a doma zvítězila. To vše by ale k udržení ještě nestačilo.

Šťastný konec

Již dlouho před koncem druholigové soutěže se proslýchalo, i když Zruč sportovně bojovala v každém zápase II. ligy, že se družstvo z Posázaví do nového ročníku nepřihlásí. To nám ve středu potvrdil sekretář klubu Viktor Torn. Zbývalo zjistit na Českém svazu házené v Praze, zda je to oficiální. Ano, je tomu tak, zněla odpověď. A co Chemička? Ta není přihlášena, nezaplatila licenční poplatek a do nového ročníku II. ligy se s ní nepočítá, zněla odpověď.

Následoval telefonát trenéru Chemičky Tomášovi Velekovi. To snad není možné, přihlášku jsme řádně podali a zaplatili i potřebné peníze, které Český svaz házené požaduje. Jsme rádi, že jsme byli na to, že v Praze je něco v nepořádku, upozorněni.

Ve zbylé části dne proběhla řada telefonátů a peníze i přihláška se nakonec našly a generální sekretář a ředitel soutěžního úseku ČSH Stanislav Svoboda potvrdil, že ústecký tým házenkářů je zařazen do losování nového ročníku druholigové soutěže. A tak si myslíme, že přece jenom v tom trochu pomohl i Ústecký deník.