Semifinálový duel Českého poháru 2007 začal na zimním stadionu v Hradci Králové brankovou smrští. Šok Elbě připravil hned po minutě Topolánek, který prošel podél mantinelu přes dva hráče a předložil gólovou výzvu osamocenému Ogurčákovi.

Obrat v utkání

Elba se rychle oklepala a získala herní převahu, výsledkem byly dva pěkné góly a jednobrankové vedení.

Nejprve po vyhrané buly Šilínka trefil parádně do růžku Procházkovy branky Obdržálek. O necelou minutu později pálil z dálky Dědič, jehož ránu pohotově tečoval Hůja. Zbytek třetiny se odehrál ve vysokém tempu, hrálo se nahoru dolů. Největší šanci spálil na jedné straně po závaru před Vydrou Trčka, na druhé po akci Štěpánka Petružálek.

Špatná přesilovka

V úvodu druhé třetiny hrála Elba přesilovku, ale mizerně. Pak převzalo iniciativu Kladno, především agilní Trčka s Topolánkem byli pro obranu Severočechů stálým nebezpečím a Vydra musel několikrát ukazovat své umění.

Elba odpověděla jen šancí Práška po individuální akci Petružálka. Ve 21. minutě prošel Topolánek na modré snadno přes Rezka a bekhendovým blafákem vyrovnal.

Více Kladno ze svého náporu nevytěžilo. Naopak v závěru třetiny vyrobilo několik faulů a Elba měla šanci v přesilovkách duel rozhodnout. Ústečtí ale hráli přesilovky zle, chyběl moment překvapení, přesná a důrazná koncovka. Ústečtí hokejbalisté nevyužili ani téměř minutovou přesilovku 5 na 3.
Rozhodnutí duelu

Za nerozhodného stavu nastoupily oba týmy do závěrečné třetiny. Hned v jejím úvodu dostalo početní výhodu Kladno a rozhodlo v ní celý zápas.

Elba v oslabení nebránila špatně, ale v jeho závěru nevyhodila několikrát míček ze třetiny a to trestal Trčka, u levé tyče se uvolnil a prostřelil Vydru potřetí.

V následujících minutách byla vidět enormní snaha Severočechů o vyrovnání, ale s přibývajícími minutami se do jejich snahy vloudila křeč a nervozita.

V samotném závěru se Elba sice dostala k několika střelám z dálky, ale k dorážkám dobře pracující obrana Kladna útočníky v bílomodrém nepustila. Ve vyrovnaném duelu bylo Kladno o gól šťastnější a postupilo do finále poháru, kde podlehlo Opavě 2:4. Bronz si rozdělily Ústí na Labem a Malenovice.
Kladno - Elba PEML Ústí 3:2 (1:2, 1:0, 1:0). Branky: 2. Ogurčák (Topolánek), 21. Topolánek (Sýkora), 32. Trčka (Rejthar) - 5. Obdržálek F. (Hůja, Šilínek), 6. Hůja (Dědič). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:20.

Sestava: Vydra (7) - Růžička (6), Rezek (3), Kváš (5), Dědič (5), Obdržálek F. (5) – Pavlík (5), Šilínek (5), Hůja (6) - Prášek (5), Štěpánek (4), Petružálek (5) – Hudec (5), Syryčanský (5), Ruda (5).

„Zbytečně ztracený zápas. Před duelem jsme jasně upozorňovali na sílu první kladenské formace a ona nám dá tři góly, nebo lépe řečeno umožnili jsme jí to hrubými individuálními chybami,“ zlobil se trenér Patrik Cerman.

Dalším faktorem byly špatné přesilovky. „Ty by tak zkušení hráči měli zvládnout lépe. Celkově se hrál kvalitní zápas ve vysokém tempu, soupeř zvládl bezchybně závěr utkání a postoupil zaslouženě,“ uznal Cerman.