Vyhráli ve skupině

V základní skupině dokázal Ústecký kraj svého finálového přemožitele porazit, ve finále ale podlehl přesvědčivým rozdílem dvaceti bodů.

„Ve skupině mužstvo soka přijelo na zápas téměř rovnou od vlaku, ale finále už to bylo o něčem jiném. Moravskoslezský kraj byl výrazně lepší a zaslouženě slavil zlato. Uznali to i naši trenéři,“ připustil Eisner.

Skvělé finále

Finále mělo skvělou diváckou kulisu. Do tělocvičny 26. ZŠ Mírová se vtěsnaly dvě stovky příznivců. „A byli hodně slyšet. I z tohoto pohledu se olympijský turnaj vydařil,“ byl spokojen Eisner.

Nové talenty

Na basketbalovém turnaji se objevily i talenty. „Ve výborném světle se předvedl rozehrávač Michal Šotnar z Litoměřic a také podkošový hráč Ondřej Balvín z Ústí nad Labem. Právě hráči Ústí nad Labem a Litoměřic tvořili základ týmu. Mužstvo vedli trenéři Michal Vinš a Rudolf Šotnar,“ upřesnil Eisner.

Dívky zklamaly

Dívčí družstvo Ústeckého kraje na turnaji příliš velkou díru do světa neudělalo, obsadilo až sedmou pozici. Mužstvo bylo složené z dívek z Ústí nad Labem a Mostu. „Tady je co zlepšovat,“ přiznává Eisner.

Zda se podaří vylepšit výsledky už na příští olympiádě, to si netroufá odhadovat. „Záleží, jak poskládáme týmy a také jestli se zase objeví nějaké nové výrazné talenty.“

Málo sportovišť

Největším problémem basketbalistů na olympiádě byl nedostatek kvalitních sportovišť. „Třeba na 14. ZŠ je tělocvična malá, tísnilo se v ní 150 diváků. Ale snad se postupně zlepší i to zázemí,“ věří Eisner.

Konečné pořadí – chlapci: 1. Moravskoslezský kraj, 2. Ústecký kraj, 3. Praha, 4. Jihočeský kraj, 5. Královéhradecký kraj, 6. Pardubický kraj.

Koečné pořadí, dívky: 1. Moravskoslezský kraj, 2. Praha. 3. Královéhradecký kraj, 4. Olomoucký kraj, 5. Středočeský kraj, 6. Liberecký kraj, 7. Ústecký kraj.