Těžká dráha

„Jezdilo se mi poměrně dobře, i když dráha byla dost těžká, nedalo se moc předjíždět. V desáté jízdě jsem udělal na startu chybu a Vandírka jsem pak již „neudělal.“ V konečném účtování mi tento bod chyběl a měl jsem stejný zisk s Matějem Kůsem, který nakonec díky losu zvítězil,“ říká Šitera a vysvětluje:

„O celkové prvenství jsme se nakonec neutkali a před dodatkovou jízdou jsme losovali o pořadí. Vůči divákům to bylo špatné, mohli vidět dramatický rozjezd, ale vzhledem ke stavu dráhy a dalšímu nabitému programu, to bylo z našeho pohledu, myslím rozhodnutí rozumné. Navíc body z rozjezdu se do celkového pořadí nepočítají a Matěj okamžitě odjížděl na závod do Chorvatska.“

Třetí vítězství

Memoriál Jiřího Hurycha vyhrál Šitera s přehledem a kraloval v Chabařovicích potřetí za sebou. „Jsem rád, že jsem tuto vloženou finálovou jízdu vyhrál a získal tak třetí vítězství v řadě. Mohl jsem tak symbolicky uctít jeho památku, i když jsem Jirku, pro svůj věk, samozřejmě neznal. Poslední juniorský závod pojedu v září před domácím publikem v Plzní. Udělám maximum pro to, abych obhájil titul. Dále mě ještě čeká účast ve finále MS juniorů, zúčastním s dalšími z repre družstva finále MS juniorských družstev a startovat budu i ve finále ME juniorů do 19 let. Nesmím opomenout i start v domácí extralize a dalších domácích i zahraničních závodech,“ vypočítává Šitera.