V jednom kole

Na sedmnáctiletou naději toho bylo opravdu hodně. Chládek přispěl k zisku dalšího titulu v extraligové soutěži, úspěšně vystoupil v Grand Prix města Ústí i na mistrovství republiky a zvítězil i na turnaji v Německu, který byl generálkou na šampionát v Srbsku.

Stop v semifinále

Na Balkáně jeho cesta turnajem skončila v semifinále, kde Chládek podlehl Lazarevovi z Ukrajiny 6:22 na body.

„Vše jsme probírali s trenérem Kotibou ihned po skončení utkání,“ říká reprezentační šéftrenér Svatopluk Žáček a pokračuje: „Jirka kroutil hlavou nad tím, že ač bylo první kolo vyrovnané, skončilo poměrem 7:1 pro Ukrajince. A i další kolo mělo stejný průběh, když body „skákaly“ pouze na konto Chládkova soupeře. Konečný bodový stav byl při vyrovnanosti zápasu nesmyslem, což posoudili i diváci, kteří výrok „odměnili“ nesouhlasným pískotem.

Změny nepomohly

Podle trenérových slov byl šampionát plný problematických výsledků, kdy rozhodčí „mačkali“ tzv. vyvoleným, tudíž změny ve vedení EABA zatím v tomto směru nic nepřinesly. „Zisk bronzové medaile je velkým úspěchem mladého boxera a jeho vystoupení v Srbsku je velkým příslibem do budoucna. Vyhrál tři zápasy a v boji o finále zaboxoval vyrovnanou partii se soupeřem, který je o dva roky starší a předtím svá střetnutí vyhrával před limitem,“ tvrdí Svatopluk Žáček.