S titulem mistr druhé ligy je úzce spjato i výsostné právo účastnit se prestižní první ligy žen. Jenže z tohoto sladkého bonbónku by se mohla časem stát hořká pilulka. „Fakt je ten, že přihláška byla podána. Ale co se týče financí a hráček? Z toho jsem velmi rozpačitý,“ nechal se slyšet trenér Ústí Vratislav Stavěl.

Peníze jsou alfou a omegou

Jeho slova jen potvrzují slova klasika, že žádný sport nejde dělat bez peněz. Tedy rozhodně ne ten profesionální!

„Já bych do toho rozhodně šel. Ale musel by ten tým z loňska zůstat pohromadě. Nesmělo by se oslabit,“ řekl rázně Stavěl a jedním dechem dodal: „Ale v současné chvíli nevíme, jak se k tomu postaví samotné hráčky. Prezident klubu Gabriel je toho času na dovolené. Uvidíme až se vrátí. Tak nějak mě to všechno naplňuje skepsí.“

S tréninkem začnou jeho svěřenkyně začátkem srpna. První liga žen, kam je Ústí přihlášeno, startuje 30. října. „Na trénink bude docela dost času. Ale vše bude odvislé od přístupu. Já bych třeba neměl problém v sezoně jezdit do Prahy a trénovat hráčky tam. Většina z nich navštěvuje tamní vysoké školy. A ty co jsou z Ústí by se svezly se mnou autem. Byl by to rozumný kompromis,“ uvažuje vyhlášený stratég.

Reprezentační radost ze Srbska

Jednou z nejzářivějších sportovních událostí z posledních dnů byla pro něho reprezentační anabáze Gabriely Medunové na mistrovství Evropy juniorek U 18, které se konalu v Srbsku.

„Gabča, co jsem slyšel, tam odvedla výborné výkony. Celkově česká basketbalová reprezentace skončila v Srbsku na slušném šestém místě.“ Po několika měsíčním trenérském zápřahu si kouč Vratislav Stavěl v současné době užívá odpočinku.

„Červenec je jediný měsíc v roce, kdy se snažím vypustit basket z hlavy. I když z těch již zmíněných skutečností to tak úplně nejde, ale alespoň se snažím pracovat doma. Provádím rekonstrukci bytu, maluji atd. Musím to udělat teď,, během sezony na to nemám opravdu čas. A slíbil jsem to manželce. Když bych to neudělal, tak by mě asi už zabila,“ řekl v žertu.