Významná role

„Na zlínském mistrovství hráli Ústečané významnou roli. A to nejen plavci Chemičky, ale i Daňková z MPKÚ, která se od března připravuje ve skupině dorostu Chemičky. O výborném výsledku svědčí zisk patnácti medailí, což byl dosud největší úspěch na dorosteneckém mistrovství.

Potěšitelné je, že se o medailový zisk podělila celá větší skupina závodníků a nebyl to jen výsledek snažení některého z jednotlivců. Do budoucna je navíc dobré, že další závodníci skončili s minimálním odstupem na čtvrtých či pátých místech, těsně za medailisty,“ má se čím pochlubit trenér Petr Thiel.

Tituly Dostálové

Ústecký trenér se zamýšlí i nad tím, kdo ho ze závodníků potěšil nejvíce.

„Loňské kralování v kategorii dorostenek potvrdila Sabina Dostálová, která získala čtyři mistrovské tituly na 50 metrů motýlek i kraul i 100 metrů motýlek a kraul a podílela se na zisku bronzové medaile dorostenek v polohovém závodě na 4 x 100 metrů.

Přes výrazný výkonnostní pokles si své vybojoval David Kadleček, který získal dvě druhá místa v závodech na 50 a 100 metrů kraul a další medaile za druhé a třetí místo přidal ve štafetách dorostenců na 4 x 10 metrů kraul a polohový závod,“ vypočítává úspěchy Thiel.

Kdo překvapil?

Trenér byl samozřejmě i překvapen některými výkony svých svěřenců.

„Byl to zejména Jiří Šilínek, kterému nejdříve unikla o čtyři setiny sekundy bronzová medaile na 200 metrů prsa, ale vše si vynahradil v závodě na sto metrů prsa, kde vybojoval druhé místo,“ chválí trenér.

Další úspěchy

Ústecká Chemička se ve Zlíně mohla pochlubit i dalšími úspěchy. Kdo byli další medailisté?

„Byl to Václav Šonka, který vybojoval v závodě na 50 metrů prsa třetí místo a byl členem stříbrné štafety dorostu, Martin Vejškrab pak na 200 metrů kraul obsadil třetí místo a podílel se na medailovém zisku dvou štafet.

Klára Švanderlíková, Eliška Lešnerová a Anna Drozdová získaly třetí místo ve štafetě dorostenek na 4 x 100 metrů polohový závod.
A mladší dorostenec Jakub Stehlík vybojoval třetí místo na 200 metrů znak. A dále obsadil i čtvrté na na 100 metrů znak a páté na 50 metrů znak,“ má se trenér Chemičky čím pochlubit.

Pochvala i dalším

V závodech se však neztratili ani další plavci ústeckého oddílu.

„Těsně za medailemi skončili Dan Thiel, na 100 metrů znak o pět setin vteřiny a na 200 metrů znak dokonce o pouhých osm setin. Thiel se podílel také na zisku druhého a třetího místa štafet.

Michala Police dělilo v závodě na 50 metrů prsa od třetího místa dalších pouhých pět setin sekundy,“ vysvětluje Petr Thiel.

MČR v Praze

Ústecké plavání však mělo velké zastoupení i na šampionátu v Praze .

„Na startu se sešla celá česká špička, celkem zde závodilo 382 závodníků ze 77 oddílů z celé České republiky. Z oddílu TJ Chemička Ústí nad Labem se závodů zúčastnilo jedenáct borců, doplněných Daňkovou z MPKÚ, která s Chemičkou od března trénuje a v září do plaveckého oddílu Chemičky přestoupí,“ prozrazuje Thiel

Spokojený trenér

Ten také neskrývá spokojenost. „Naši závodníci patří k české špičce a také to na vrcholných závodech a mistrovství dokazují, tak jako teď ve Zlíně i v Praze.“