Další štace

V případě, že se prosadí do základní kádru ústeckého nováčka, bude Slovan jeho šestou štací v nejvyšší soutěži. S ústeckými hokejisty se poprvé sešel až 22. července na prvním tréninku na ledě. Letní přípravu tradičně absolvuje sám v Hradci Králové, v místě svého bydliště.

Jak probíhala vaše letní příprava, kterou jste absolvoval tradičně sám?

Letní přípravu takto absolvuji asi již deset let. Měl jsem vždy štěstí na trenéry, s kterými jsem se domluvil na tomto typu přípravy. Jsem na to zvyklý, že se přes léto připravuji sám.

Každý rok trénuji přes léto stejně a tréninkový plán se nelišil od těch předchozích ani tentokrát. Vstříc mně takto vyšel i trenér Vladimír Evan a vedení klubu.

Můžete prozradit, jaká byla vaše dovolená?

Dovolenou jsem strávil s rodinou. Byli jsme chvíli u moře, ale většinu dovolené jsme prožili v Čechách.

Neviděl jste se dlouho se svými spoluhráči. Těšil jste se na setkání s nimi?

Na spoluhráče, kteří v Ústí zůstali, a i na nováčky, jsem se těšil. Jsem rád, že příprava na ledě již začala. Začátek je těžký pro každého. Doufám, že hlavně bude sloužit zdraví, abych se mohl pořádně připravit na extraligu.

Budou zpestřením v přípravě zápasy Českého poháru?

Každý z hráčů se na zápasy těší. Lepší jsou určitě utkání než bruslení a trénování. Čím dříve budou zápasy, tím lépe. Na soupeře v Českém poháru jsme měli svým způsobem štěstí.

Zápasy Českého poháru budou mít jiný náboj než ostatní přípravná střetnutí. Neřekl bych, že v ostatních zápasech nehrají hráči naplno, ale Český pohár zaručuje kvalitní přípravu.

Jak se vám zamlouvá posílení kádru Lvů?

Trenéři vybrali kvalitní hráče. Uvidíme, jak to bude probíhat na ledě. Kdo s kým bude hrát v jednotlivých pětkách, to rozhodnou trenéři. Posily by nám měly podle mého názoru pomoci.

Můžete odhadnout šance Slovanu v extralize?

O možnostech je ještě předčasné hovořit. Ústí má momentálně dobré mužstvo. Pro nás v první extraligové sezoně je jediný cíl, a to zachránit se. Musíme pro záchranu udělat všichni maximum.

Věděl jste, že vaše extraligová premiéra v Liberci proběhne za asistence televizních kamer?

Ani jsem to nevěděl, že bude hned naše první utkání vysílat Česká televize. My si nemůžeme vybírat soupeře a je jedno jestli se střetneme s Liberciem hned v úvodu, nebo někdy jindy. V každém utkání se musíme snažit urvat nějaký bod. Musíme jít zápas od zápasu. Pokusíme se zabodovat hned v Liberci.