Druhé zlato

„S výsledkem jsem samozřejmě moc spokojena, ale jinak to byl takový zvláštní závod. Určitě už jsem odjela lepší,“ řekla úspěšná ústecká závodnice, která si letos pověsila na krk nejcennější kov už podruhé. V zimě vyhrála i šampionát na trenažeru, na jaře v Račicích byla ve skifu druhá. „Určitě zažívám velice úspěšnou sezonu,“ těší Janákovou.

Velká zkušenost

Letos okusila i atmosféru velkého závodu. S Hrabánkovou reprezentovaly Česko na Světovém poháru ve švýcarském Lucernu. „Byla to poslední prověrka před mistrovstvím světa v Mnichově, kde se bude bojovat o nominace na olympiádu v Pekingu. Konkurence byla obrovská, pro nás mimořádně cenné zkušenosti,“ líčí Janáková.

Chce víc

Sezona pro ni teď skončila, prodloužit by ji mohla pouze další reprezentační akce. „Nevím, jestli ještě někam pojedu. Každopádně se začnu připravovat na příští sezonu, v níž bych ještě chtěla letošní výsledky vylepšit. Třeba se výrazněji prosadit na nějaké světové akci, dostat se do A nebo B finále,“ přeje si Janáková, kterou připravuje trenér Jan Přibyl.