Do Kladrub odešli Řízek, Studený i Šerpán, otazník visí nad stoperem Tichým. Povolení hledat si angažmá dostal od klubu útočník Barát, hostování nebylo prodlouženo brankáři Marku Valentovi. „Dva roky jsme stavěli na zkušených hráčích a k postupu to nevedlo. Je čas vyzkoušet novou cestu,“ říká předseda FK Český lev Neštěmice Robert Lesche.

Z původního týmu zbylo torzo. Je tu Mikota, Jouza, Holly, hostování prodloužil Kubaška. „Vrací se nám talentovaný záložník Valenta, dále Král, Stožický. Rádi bychom získali z Mojžíře útočníka Doubravu, který už má divizní zkušenosti,“ prozrazuje Lesche.

S výkony omlazeného celku v přípravě je zatím spokojen. „I když nedosahujeme nijak výrazných výsledků, předvádíme dobrý fotbal. Musíme brát v potaz, že mužstvo se teprve tvoří a sehrává.“

Finální podobu by měl neštěmický kádr začít nabírat příští týden, po schůzce vedení klubu s koučem Jiřím Maligou. Cíl do nové sezony si Český lev klade jediný. „Předvádět atraktivní útočný fotbal,“ říká předseda klubu.

Na chvostu tabulky ale Neštěmice určitě nebudou chtít hrát. „Možnosti družstva jsou v tuto chvíli velice těžko odhadnutelné, ale pokud se ukáže, že na to má výkonnost, určitě se popereme o přední příčky,“ slibuje Lesche, který za hlavní favority soutěže určil Vilémov a Děčín.

„Především Vilémov, který si postup za výkony zasloužil už letos,“ dodal Robert Lesche.