„Moje vize je stavět na mladých hráčích, předvádět atraktivní útočný fotbal a udržet pro Chlumec 1. A třídu,“ říká Procházka.

Zatím vedl jen mládežnické týmy v Chlumci a v Teplicích. „Ale trénuju už pět let, takže jsem nějaké zkušenosti posbíral,“ nebojí se trenér.

Opory odcházejí

Kromě Michala Nováka, který má namířeno patrně do Soběchleb, je na odchodu zpět do Trmic Josef Mikeš. „O dalších hráčích se jedná, nikoho tady držet násilím nebudeme.“

Hráčů je v Chlumci dost. „Na posledním tréninku se nás sešlo devatenáct,“ chlubí se trenér. Přesto i on chce posily, které by zvýšily kvalitu. „Mám vytipované tři hráče, pokud by to vyšlo, byli bychom hodně silní,“ věří Procházka.

Zkouší Vyšatu

Jednou z prvních možných posil je záložník Vyšata, který působil v Soběchlebech. „Fotbalista to určitě je, ale hodně se na něm projevuje, že dlouho nehrál. Chybí mu ty dva krůčky, musí na sobě hodně pracovat,“ nabádá.

Všechny hráče staví na stejnou startovní čáru. „Všichni dostanou příležitost ukázat, co v nich je. Líbí se mi, jak zatím přistupují k přípravě,“ chválítrenér.

Cíl je záchrana

Hlavním cílem jeho týmu bude záchrana v 1. A třídě.

„Vůbec si nepřipouštím, že bychom to nedokázali. Kluci mají chuť trénovat i hrát, určitě máme na to, abychom hráli důstojnější roli než v posledních dvou letech,“ je přesvědčen Miloslav Procházka.

Zlepšovat musí ale Chlumec ještě hodně. „Třeba koncovku, finální přihrávku, standardní situace,“ uvedl na závěr nový trenér.