Další šampionát

Ta se před necelými třemi týdny vrátila z juniorského mistrovství Evropy v Srbsku, kde skončil český výběr do 18 let šestý a v současné době již je v Lotyšsku, kde dnes vstupuje česká reprezentace do 16 let do kadetského evropského šampionátu prestižním duelem se Slovenskem.

„V Srbsku se nám po výhře nad Maďarskem podařilo úspěšně zvládnout dramatickou koncovku zápasu se Slovenskem a po postupu ze skupiny přišel další dobrý zápas a výhra s Francií.

Po porážce s Ruskem však již bylo jasné, že do semifinále postoupit nemůžeme a přišla ztráta motivace,“ vrací se k šampionátu v Srbsku Medunová.

Další cesta

Po kratičké pauze po návratu ze Srbska už ústecká hráčka balila kufry opět a tentokrát se vydalo do Lotyšska, kam česká výprava odletěla z Ruzyně ve středu.

„Na kadetském šampionátu se na mě bude více spoléhat,“ ví Medunová, kterou netrápí podobnost losu. V Srbsku totiž česká reprezentace změřila síly s trojicí Maďarsko, Slovensko a Španělsko a v Lotyšku čekají ve skupině Slovensko, Bělorusko a Maďarsko.

„Jsou tam sice opět Slovensko a Maďarsko, ale jde o jinou věkovou kategorii, tudíž hráčky budou jiné.“

Postupový klíč

Ze skupiny postoupí do dalších bojů tři týmy a pokud mezi nimi bude český tým, utká se v dalším pokračování s třemi celky ze skupiny B (Litva, Srbsko, Švédsko, Polsko), při krizové variantě by následoval boj o 13. – 16. místo, kdy poslední dvě příčky znamenají sestup do Divize B. „Ze skupiny určitě postoupíme,“ nepřipouští druhou variantu Medunová.

Medailový sen

Ústecká hráčka má daleko odvážnější plány. „Chtěla bych se z Lotyšska vrátit s medailí. Věřím, že zvládneme úvodní, důležitý zápas se

Slovenskem, a pak budeme bojovat o medailové umístění,“ tvrdí hráčka, která by měla být tahounem týmu. „Gábina bude určitě patřit k nejlepším hráčkám, které se na šampionátu představí,“ je přesvědčen ústecký trenér Vratislav Stavěl.