Otec a syn

Má i poměrně slušné obsazení funkcionářů a trenérů, mezi něž patří i otec a syn Vobečtí.

Ferdinand Vobecký senior má za sebou působení v Ústí a Lovosicích, kde mladší Jiří Vobecký, odchovanec ústecké Chemičky ještě nedávno hrál, když v současné době je jedním z předních ligových rozhodčích. Starší Ferdinand Vobecký je sekretářem Severočeského svazu házené v

Ústí a jeho rukama procházejí veškeré informace týkající se házené na severu Čech.

Mladý klub

„HSK Tygři Ústí je velmi mladý klub, a proto jsme si za poslední dvě sezony určili jako hlavní cíl postup z kvalifikačních skupin do Severočeské ligy házené, a to v obou kategoriích mladších i starších žácích.

Tento cíl jsme splnili. Dalším úspěchem je skutečnost, že můžeme konkurovat družstvům s dlouholetou házenkářskou tradicí, které nás ještě nedávno porážela o deset až patnáct branek. V současnosti se nám daří hrát s týmy jako jsou Lovosice, Louny či Most vyrovnaná utkání,“ říkají shodně oba Vobečtí.

Už se těší

Ústečtí Tygři se už těší na novou sezonu. Ta začne soustředěním. A to hned v několika kategoriích, tedy i s družstvem mladšího dorostu, kam přecházejí úspěšní starší žáci.

„Bude to v rekreačním středisku Bajtlich v Chřibské v termínu 18. až 25. srpna. Soustředění se zúčastní všechna družstva (ml. dorost, st. žáci, ml. žáci, minižactvo i přípravka). Cílem je zaměřit se na zvýšení fyzické zdatnosti hlavně u družstev mladšího dorostu a starších žáků.

U mladších žáků, minižactva a přípravky se na soustředění zaměříme na zlepšení techniky s míčem, obratnosti a výbušnosti. Po skončení soustředění přejdou družstva k pravidelnému tréninkovému cyklu,“ plánují Vobečtí.

Tři v nominaci

Ještě něčím se zástupci mladého klubu házené na Ústecku mohou pochlubit.

„Byla to nominace tří hráčů, a to brankáře Vladislava Gogulinského, Jakuba Holinky a Kamila Nievese do družstva Házenkářských nadějí, které se zúčastnilo kempu v Nymburce.

Z tohoto družstva trenér Miroslav Vávra sestavil tým, který reprezentoval Ústecký kraj i na Letní olympiádě mládeže, která se na konci června konala v Ústí nad Labem,“ pochlubili se trenéři Tygrů Ferdinand a Jiří Vobečtí.