„Ať se na mě nikdo nezlobí, ale beru to jako podraz. V Neštěmicích mi řekli, že se mnou na sto procent počítají, ale čtrnáct dnů před mistráky je všechno jinak. Jsem z toho hodně zklamaný,“ neskrývá Marek Valenta.

Zájem o něj přitom jevilo několik týmů. „Měl jsem nabídky ze čtyř klubů. Ze dvou německých i z české vyšší soutěže. Ale všechny jsem kvůli

Neštěmicím odmítl. Kdyby mi to řekli na rovinu po sezoně, mohli jsme se rozejít v dobrém, šel bych jinam a všechno by bylo v pohodě. Ale tohhle se prostě nedělá,“ nebere si servítky Valenta.

Vedení klubu prý jako důvod uvedlo změnu strategie klubu. „Prý chtějí stavět na mladých hráčích, kteří nemají vysoké finanční požadavky. Ale já po nich nic nechtěl, jen aby za mě zaplatili hostování,“ dušuje se Valenta.

Šéf neštěmického klubu Robert Lesche připouští, že s Valentou předběžně o pokračování v týmu po sezoně jednal. „Byla to jen předběžná dohoda, nic jsme nepodepsali.

A není pravda, že jsme mu to oznámili 14 dní před mistráky, ale v den zahájení přípravy, tedy 11. července. Prostě jsme si to rozmysleli, vyrovnali veškeré předchozí závazky a myslím, že má dost času na to, aby si něco našel.

Přestupní termín končí, pokud vím, 6. října,“ říká neštěmický předseda.

„Jsem z toho všeho pořádně otrávený. A nejen já. Podobně to cítí i další starší hráči z Neštěmic, s nimiž vedení klubu přestalo počítat, “ kontruje Valenta.

Co bude dál? Podaří se mu ještě najít angažmá? „Těžko. Nejsem typ, co by vzal telefon a obvolával kluby, které jsem předtím odmítl. Možná by ještě mohlo vyjít nějaké Německo, ale tady na Ústecku zřejmě na podzim chytat nebudu,“ je přesvědčen brankář.

Nečekaně ale vstoupil do hry o brankáře nováček krajského přeboru Oldřichov.

„Mám tam jít na trénink a na přátelský zápas. Nic není definitivní,“ říká Valenta.

Českému lvu, který prochází výraznou omlazovací kúrou, příliš velkou budou budoucnost nevěští.

„V každém týmu musí být jádro a kolem něj mladí hráči. Jenom s mladíky se vyhrávat nedá. Neštěmicím přeju co nejlepší umístění, ale reálně to vidím tak na desáté dvanácté místo v přeboru,“ zatipoval si Marek Valenta.
_