„Čeká nás kritická sezona. Stále se nám nepodařilo sehnat generálního partnera, takže si nemůžeme dovolit výraznější posily. Musíme pracovat s hráči, které máme a doplnit je o talentované juniory,“ říká ústecký manažer Miroslav Přikryl.

Úspěšné mužstvo opustili Holčík (Kladno), Bolehovský (Francie) a naposledy i Sobotka, po kterém rovněž sáhlo Kladno. „Nabídlo mu lepší podmínky, nemohli jsme konkurovat,“ krčí rameny Přikryl.

Zůstane Vokál?

Zatím bez angažmá je Vokál, který se s ústeckým celkem připravuje. „Pokud se osvědčí a bude pro tým přínosem, nabídneme mu smlouvu,“ ujišťuje Přikryl.

V přípravě je i šestice juniorů z úspěšného extraligového celku, který vybojoval bronzové medaile. „Mladí hráči určitě dostanou šanci, trenér Nekola potom rozhodne, kteří zůstanou v A týmu.

V úvodu letní přípravy čekají ústecké volejbalisty tři antukové turnaje. Už o víkendu věhlasné Dřevěnice, potom Chlumec nad Cidlinou a Křivoklát.

„Potom se pomalu začneme přesouvat do haly. Sezona začíná už v polovině září, moc času na přípravu není.“

Najdou partnera?

Přikryl bude dál hledat generálního partnera. „Pokud by se podařilo ekonomiku klubu vylepšit, samozřejmě bychom uvažovali ještě o posílení týmu během sezony,“ plánuje.

Hrát budou volejbalisté dál v hale Chemičky na Klíši. „S basketbalisty jsme se dohodli, zůstáváme v našem tradičním stánku,“ je rád manažer.

Za jediný reálný cíl pro ústecký tým v tuto chvíli považuje záchranu v soutěži.

„Nezmáme sice kvalitů soupeřů, ale musíme se držet při zemi a třeba si postupně cíle zvyšovat,“ dodal Miroslav Přikryl.