Padne rekord?

Přijel na pozvání pořádajícího Athletic Clubu Ústí a bude jedním z aspirantů na změny v rekordních listinách ústeckého stadionu. „Do Evropy jsem se vypravil poprvé, za první měsíc turné jsem startoval v šesti zemích, Česko s vynikající atletickou tradicí je také zajímavé,“ prohlásil Texasan nevysoké postavy.

Chris Thomas nastoupí do závodu na 110 metrů překážek a hladké stovky, kde jsou letité rekordy ještě ze škvárové dráhy, nyní se v Ústí závodí na moderním umělém povrchu Conipur.

„Jsem specialista na překážky, letos mám zaběhnuto 13,60 sekundy. Sprinty běhám jen v rámci přípravy ale nechal jsem se na stovku přemluvit.“, řekl

Deníku šestadvacetiletý absolvent Jižní metodistické univerzity v Dallasu, nyní profesionální atlet.

Zdatní soupeři

Soupeře bude mít více než zdatné, překážky poběží proti Petru Svobodovi a Tomáši Dvořákovi. Svobodovi půjde o limit na světové mistrovství v Ósace, zatím je s časem 13,64 dvě setinky za ním, dosavadní rekord stadionu na stodesítce je 14,74 z roku 1981. Těžší to bude s hladkou stovkou, tam platí 10,64 Němce Junga z roku 1969, letošními favority budou slovenský mistr Anton Novosad s časem 10,67 a právě Thomas, který běžel 10,60.

Přijede i Bába

Mítink může být rekordní i v dalších disciplínách, stovku žen poběží celá česká špička, čtvrtku překážek i bývalá ústecká závodnice Zuzana Bergrová.

Hlavním závodem bude vrh koulí mužů, dalším vrcholem budou tyč a nečekaně výška, do které se dodatečně přihlásil Jaroslav Bába.

Překvapení na pokračování nejsou vyloučena, pořadatelé přijmou i další dodatečné přihlášky. Dnes se začíná předsunutou tyčkou žen ve 14,30 hodin, od 16,00 bude závod B koulařů, hlavní program začne v 16,30 a skončí během na 1500 m v 19,30.