Dravé mládí

Favoritem v duelu úvodního kola byla Opava, ale v prvním setu přišel uragán domácích a jasné vítězství. Ve druhém se hrálo podle not hostí, ale za stavu 19:21 vsadil domácí kouč na mládí, ze zkušených hráčů zůstal na palubovce pouze Bican a přišel obrat. Hlavně díky Habrovi na podání zvýšili domácí vedení na 2:0.

Neklesli do kolen

Slezský celek však do kolen po dvou prohraných setech neklesl, další dvě sady dokázal získat a bylo srovnáno. Rozhodnutí tak padlo v pátém setu. Ten byl dramatický a poslední krůček na cestě k výhře nakonec dokázali domácí volejbalisté udělat.

Trenérova chvála

Spokojeností doslova zářil po utkání ústecký trenér Michal Nekola. „Výborný volejbal. První dva sety byly z naší strany vynikající, dařilo se nám na servisu, v poli byli kluci maximálně obětaví. Pak soupeř zvedl hlavu, ale v dramatické koncovce se štěstí přiklonilo na naší stranu,“ hodnotil bitvu Nekola a pokračoval:

„Opava netají velké ambice a my jsme získali cenný skalp. Velice kladně musím hodnotit výkon mladých hráčů, i když samozřejmě pochvalu zaslouží celý tým.

Vzhledem k síle soupeře se nám podařil skvělý start do nového ročníku a opakuji, že výhra má velkou hodnotu. Po srovnání na 2:2 mužstvo nekleslo do kolen, kluci dřeli, bojovali o každý míč a dočkali se sladké odměny. Věřím, že výkon proti Opavě dokážeme zopakovat i v dalším střetnutí, ve kterém hostíme Kladno.“