„To víte, že jsme za ně rádi. Nedýchalo se nám úplně nejlépe. Série bez vítězství byla už moc dlouhá. Teď přišly dva plné bodové zisky. Klukům to pomůže psychicky,“ pronesl po výhře nad papírovým favoritem trenér Střekova Pavel Šumpík.

Jeho svěřenci nastoupili v nových dresech v červeno – černém provedení a na pozici tvůrce hry se Žabou. V prvním poločase měli k fotbalové poezii hodně daleko.

Chomutov byl aktivnější. Osadu vytáhl několikrát z bryndy brankář Souček. Zaskvěl se zejména při teči Bacra - popoběhl si do poloviny vápna, zmenšil mu střelecký úhel a vytěsnil míč na roh. Domácí hrozili jen sporadicky.

Ve 30. minutě se marně natahoval po centru z levé strany Barát. Po změně stran konkrétně v 47. minutě šel sám na Součka Bacro, ale na střekovskou oporu si nepřišel. V 62. minutě přežili domácí svoji vlastní smrt.

Po pravém křídle utekl Bacro, poslal míč na zadní tyč nehlídanému Kubánkovi a chomutovský útočník ho k libosti hrstky přihlížejících domácích fanoušků nasměroval pouze do boční sítě. Okřídlené fotbalové klišé „nedáš dostaneš“ zafungovalo vzápětí.

Novotný rozehrál na krátko standardku na Žabu a přesný pas z jeho kopačky uklidil hlavou do sítě Lenc. V 73. minutě bylo na Osadě ještě veseleji. Žaba dostal výtečnou přihrávku od Vrby, udělal kličku gólmanovi a po odrazu od obránce se balon dostal až k Vosykovi.

Ten zbytečně neokouněl a napálil míč do odkryté branky. „To nešlo nedat. A kdybych se přeci jenom ukopl a netrefil bránu, tak chodím až do konce života kanály!“ žoviálně se usmál Pavel Vosyka.

V 81. minutě mohl vzkřísit naděje Chomutova kapitán Cejthamer. Ale ve skórování mu zabránilo břevno. V poslední minutě přistrčil míč Žaba Rohlíkovi. Domácí forvard diagonální střelou jen těsně minul cíl.