„Máme v začátku soutěže těžký los. Nymburk měl teď navíc v posledním kole prohru s Novým Jičínem, takže přijel o to víc nažhaven. Hráči nám předvedenou hrou vzkázali, že jsou loňští šampioni a že jako šampioni také pořád hrají,“ zhodnotil zápas trenér BK Ústí Luther Jones.

Velkou posilou Nymburka byl jistě třicetiletý Američan Arthur Lee, který v týdnu přišel z řeckého AEK Atény a proti Ústí nastoupil už 48 hodin po přestupu.

„S jeho předvedenou hrou jsem velmi spokojen. Do týmu přinesl také novou energii a je naším velkým příslibem do budoucna,“ chválil svoji velkou posilu kouč Nymburka Muli Katzurin. Za nejlepšího hráče utkání však zvolil svého Bernarda Mika.

Domácí tým je tak i po čtvrtém kole bez výhry, a po prvních dvou vyrovnaných zápasech upadla hra Ústečanů do podprůměru. „Sezona je dlouhá a jsme stále na začátku. Někteří hráči se musí naučit hrát první ligu. Je to velmi intenzivní basket,“ řekl Jones.

O možném posílení týmu Ústí mluví kouč otevřeně. „V současnosti máme některá místa volná jak pro kluky z USA, tak i z Evropy. S týmem jsem však spokojený. Neustále se rozvíjí a snad se to brzy odrazí i ve výsledcích. Možnost nákupu posil ale mám.

V dalším zápase BK Ústí změří ve středu síly s výkonnostně podobným týmem USK Praha. „Je velmi těžké mít dvě těžké prohry za sebou. Hráči se na něj musí mentálně připravit a hrát tak, jako hráli na začátku sezony. V týmu mám jak zkušené hráče, tak i mladé kluky.

Teď na začátku pro nás není tak důležité proti komu hrajeme. Musíme si hlavně vytvořit správný týmový duch,“ krotil nečekaně nutnost povinné výhry v zápase s USK trenér Luther Jones.