Úspěšný výsledek se rodil i přes prohraný první set hned od začátku utkání. Co způsobilo drobný herní výpadek v koncovce první sady při vašem vedení?

Kluci podali perfektní výkon. Od začátku jsme výborně podávali a hráli na vítězství. Bohužel jsme se asi v závěru prvního setu zalekli velkého vedení, hned takhle v úvodu a trochu ztratili koncentraci. Od druhého setu jsme už ale neponechali nic náhodě a řekl bych, že jsme soupeře jednoznačně přehráli, a to ve všech činnostech.

Ostrava byla před zápasem přeci jenom velkým favoritem. Čekal jste takový poměrně hladký průběh?

Já jsem to předpokládal, protože tomu napovídaly předešlé, nejenom výsledky, ale hlavně i výkony. Ty nejsou náhodné, takže jsem rád, že jsme si o vítězství řekli a konečně ho potvrdili taky před domácím publikem, které jsme myslím dobře naladili.

Bylo by asi težké vybírat nejlepšího hráče v týmu. Základní sestava vypadala velmi kompaktně a takřka nepřipustila střídání.

Tentokrát šlapal na výbornou kompletně celý mančaft. Od servisu, obranu i přes útok se nám vše povedlo.

Ostrava má ve svém kádru plno volejbalistů na výborné úrovni. Jak jste se na ně připravili?

Bylo výborné, že se nám povedlo kromě Konečného ubránit vlastně všechny jejich smečaře. I když jsme věděli, že přes něj chodí hodně balónů Ostravy, tak jeho se nám bohužel ubránit nepodařilo a dal nám spoustu bodů. Ostrava tak všechno musela tahat přes něj, ale s jedním člověkem se nedá vyhrávat. To myslím rozhodlo.

Velká mužstva ukazují sílu v potvrzování výsledků. Vy teď jedete do Prahy na ČZU. Zde budete favority zase vy…
Dnešní vítězství a i to v Brně bychom v Praze samozřejmě rádi potvrdili. Sezonu máme rozjetou výborně. Ze šesti zápasů máme čtyři vítězství, takže se můžeme v klidu soustředit na další utkání. Nemusíme nutně vyhrávat, teď už jenom bez stresu můžeme a s tímhle výkonem se nebudu bát, že bychom nevyhrávali.