Tým středočechů z Nymburka byl nad vaše síly. Porážka byla asi jasná už před zápasem. Jak jste se Tomáši na souboj připravovali?

Je jasné, že Nymburk má nejlepší tým v republice. Sice teď před námi prohrál o dvacet bodů v Novém Jičíně, ale to nerozhoduje. Sezona je dlouhá a tím spíš přijeli celí nažhavení nás porazit. My jsme šli do zápasu s tím, že nemáme co ztratit.

Co vám říkal před zápasem trenér Jones?

Tak každý se snaží povzbudit. Do žádného zápasu nejdeme s tím, že prohrajeme. Ale Nymburk prostě nemá nikde slabinu. Oni vystřídají první pětku a ti noví kluci jsou úplně stejní.

Zápas začali ve velkém tempu, kterému bylo asi těžké se vyrovnat?

Rychlým tempem hry začali, ale hlavně ho dokázali udržet celých čtyřicet minut. Oni si diktovali tempo, neměli vlastně žádnou chybu, jak v přesném útoku, tak ve skoro neprostupné obraně. Jsou prostě někde jinde.

Kdy tedy chcete začít vyhrávat a dělat nějaké body?

Žádný zápas nevypouštíme, ale musíme se soustředit na nám podobné týmy, jako jsou Sadská, Kolín, USK Praha nebo Liberec.

V dalším kole jedete do Prahy na USK. Tam už asi chcete po čtyřech kolech bez výhry uspět?

Samozřejmě! USK je soupeř z úplně jinýho levelu než Nymburk. Takže chceme podat zase co nejlepší výkon a jednoznačně vyhrát.