„Z naší strany další super zápas. Dobře jsme hráli i s Jičínem a USK. Ale opět nás zradila koncovka. Chleba se lámal ve čtvrté čtvrtce, kdy jsme dali pětkrát za sebou koš, jenže Prostějov vždy z protiútoku srovnal. Neměli jsme je nechat dotáhnou. Stalo se. Bohužel,“ řekl smutným hlasem srdcař BK Ústí Antonín Pištěcký.

Ani jeden tým, během základní hrací doby, neodskočil na víc než pět bodů. „Věděli jsme, že to nebude lehký zápas. Hráče jsem upozorňoval, že nesmí prospat hlavně první čtvrtinu. Neakceptovali to. Domácí ji vyhráli 23:19, narostli jim křídla, hráli uvolněně. Ústí má mladý mančaft. Vidím v něm velký potenciál. Myslím, že budou lepší a lepší,“ řekl trenér Prostějova Miroslav Marko.

V čase 38:40 šel za stavu 79:80 zahrávat dva trestné hody Pištěcký. Hru nervů zvládl jen z jedné poloviny. „S neproměňováním šestek se potýkám celý život. Při tréninku s nimi nemám žádný problém. V utkání je to hrůza. Dneska jsme měl bilanci 2:8. Děs,“ sykl Pištěcký.

Do prodloužení šel ústecký celek již bez vyfaulovaných Tomance a Pištěckého. Kvinteto Hrubý, Thomas, Montanaro, Kramný a Hanzlík v něm na Amese a spol. nestačilo. Ústí si připsalo šestou porážku v řadě. Je přikováno k prvoligovému dnu. Vedení to chce zítra řešit.

„Odvolání trenéra Jonese není na pořadu dne. Na programu bude jednání o angažování dalšího Američana Wade do kádru. Pozice v tabulce je taková, jaká je. Máme těžký los. S těžkými soupeři hrajeme doma a s lehkými u nich. Proti Prostějovu jsme předvedli dobrý výkon. Sám z vlastní hráčské zkušenosti vím, že je úplně jedno jestli prohrajete o bod, nebo v prodloužení či o dvacet. Pro psychiku je to další pecka,“ řekl po porážce 91:97 manažer Ústí Dominik Feštr.