První minuty patřily hostům. Střely z dálky dělaly nekompaktní obraně Ústeckých velké potíže, a tak byl ve 12. minutě stav 4:7. V 18. minutě zamíchal trenér Velek sestavou, do obrany poslal navrátilce Šlechtu a do útoku spolehlivého veterána Sýkoru a karta se začala obracet. Ve 23. minutě bylo srovnáno 9:9 a do šaten už šli jako vedoucí tým Ústečtí za stavu 12:11.

Úvod druhé půle patřil Chemičce. Ovšem pak si vybrali její hráči tradiční útlumové období a ve 44. minutě zápasu už vedl zase Liberec 16:14 a vedení o dva góly si udržoval až do 56. minuty, kdy na ukazateli skóre svítil stav 18:20. Čtyři minuty před koncem si vzal domácí trenér Velek time-out, přeskupil útočnou vozbu, vrátil do hry Sýkoru a nasadil druhého pivota. Minutu před koncem Chemička vyrovnala a díky fantastickým zákrokům brankáře Biskupa měla poslední útok ve svých rukách. Vítězný gól těsně před koncem vstřelil zkušený Sýkora.

Chem. Ústí – Liberec 21:20 (12:11), Ústí: Biskup – Jelínek 4, Vobecký 4, Sýkora 3, Čepelák 3, Pihera 2, Bílek 2, Verner 2, Novák 1, Kokoška, Minařík, Šlechta, za hosty nejv. Mošic 8, sedm. 1/0 – 2/2, vylouč. 2:2.

„Opět se ukázala výborná práce manažera Tlustého, který realizoval přestup křídelního hráče Bílka, na tomto postu nás v poslední době tlačila bota.

Klobouk dolů před nestárnoucím Sýkorou, který opět ukázal zkušenost. Chyběli nám Vojta Srba a Martin Bůžek. Kluky bych chtěl pochválit za bojovnost. Za čtrnáct dní jedeme do Jablonce, kde bude bodovat těžké. Další týden nás ale čeká doma v Lovosicích Mimoň a v tomto zápase bychom měli nastoupit již v plné sestavě a chceme naplno bodovat,“ plánuje ústecký trenér Tomáš Velek.