„Tušil jsem, že to nebude lehký zápas. Ale, že to bude až takové drama?! Ústí hrálo velmi dobře. Využilo toho, že dvakrát jsme vedli o třináct, patnáct bodů a my to pustíme za dvě, tři minuty z ruky. Je vidět, že mužstvo je psychicky ve zlém stavu. Nedali jsme dvacet trojek. Kdybychom dali jenom čtvrtinu ,byl by to zápas o patnáct bodů. Vyhrálo se hurá. Půjdu do kostela zapálit svíčku,“ poznamenal lakonicky trenér Synthesie Ivan Vojtko. V roli kouč Pardubic to byla pro něho premiéra.

„O tom, že se něco děje v Pardubicích jsem se doslechl od Tomáše Hrubého. Pár esemesek do Německa a zrodilo se z toho angažmá. Samozřejmě, tak jednoduché to nebylo,“ usmál se slovenský lodivod.

V utkání zářil Thomas. Na palubovce strávil neuvěřitelných 40 minut! Dal 27 bodů a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

„Měli jsme obrovsky složitý týden, protože Hrubý a Tomanec vstali z postele prakticky těsně před zápasem. Takže tak trochu falešná forma. Kluky musím pochválit. Podali srdnatý, bojovný výkon,“ smekl před svým týmem Jan „Bob“ Šedivý.

Hodně prostoru dostali tentokrát i nejmladší z nejmladších Žampach (30 min., 6 bodů) a Slunéčko (7 min., 0 bodů) „Určitě nejlepší výkon, co jsem tady předvedl. Akorát mě mrzí dvě neproměněné šestky za stavu 68:73. Asi si to v šatně pěkně vyslechnu,“ ironicky poznamenal sedmnáctiletý Adam Žampach.

Posily do BK Ústí přijdou? Šedivý by zkvalitnění kádru uvítal. Třeba o tvořivého Holešovského, který platil za „rodinné stříbro“ basketbalového Ústí. „Nejsou finance. A Tomáš? Hraje na Slovensku v Pezinku. Mají bilanci 8–1. Jsou na čele první ligy. Daří mu se mu. Nemá důvod se vracet,“ vysvětlil sportovní manažer klubu Dominik Feštr.