Známe v minulosti lepší, ale i horší umístění, kdy Ústečtí pravidelně putovali mezi ligou a krajským přeborem, dnes hrdě nazvaným Severočeskou ligou.

„Máme za čtyři výhry osm bodů, v podstatě jsme spokojeni – protože jsme dnes na nesestupové příčce tabulky. Podle mých informací dolů půjdou dvě družstva a kandidáty jsou zatím hlavně oba poslední pětibodové týmy – zkušená, ale s nevelkým počtem borců hrající Mimoň a nováček z Liberce. My se věřím tomuto údělu vyhneme a na jaře chceme jít v tabulce rozhodně ještě nahoru“, tvrdí trenér Tomáš Velek.

Ústečtí s výjimkou turnaje Memoriál Miloslava Koloce sehráli svůj mistrovský podzim ve sportovní hale v Lovosicích. Také řada hráčů celku jsou odchovanci Lovosic, někdo dokonce říká, že Ústečtí jsou vlastně béčkem extraligového celku Lovosic.

„Není tomu tak. V Lovosicích jsme našli dobrý azyl, chodí na nás i diváci, máme zde dobré podmínky. To neznamená, že se do ústecké haly před domácí diváky nevrátíme. A v kádru našeho týmu je v současnosti jediný hráč Lovosic a to je trenér jejich áčka v extralize Vojta Srba – a ten vlastně ani z Lovosic k nám nepřišel. Když jako lovosický odchovanec před dvěma lety trénoval extraligové Brno, hrál ve volném čase v blízkých Maloměřicích. A odtud k nám přišel na hostování. Ano, dva hráče máme z Baníku Most, ostatní ale jsou dnes hráči Chemičky“, vysvětluje Velek.

Největší výhru docílili hráči Chemičky s Kolínem – to vyhráli o sedm branek 30:23, největší porážku v pardubické hokejové aréně o devět branek 18:27. Dále porazili Mimoň, Liberec a Havlíčkův Brod.

„Víc jsme měli doma porazit Mimoň, měli jsme k tomu příležitost, ale vždy když jsme se vzdálili na rozdíl několika branek, polevili jsme a soupeř srovnal krok. Ale vyhráli jsme. Nezahráli jsme špatně ale např. v Lounech s podzimním lídrem tabulky i když nakonec body zůstaly tam.“

Teď nastala doba krátkého vánočního a novoročního odpočinku, poté se znovu dají Ústečtí do tréninkové práce.

„Odchází nám mladý ale zkušený Vobecký do Německa k Drážďanům, naopak jednáme o příchodu Pavla Bartha a Štarhy z německého lázeňského města, jejich smlouva tam skončila před dvěma lety, ale musí se vyvázat z německé legislativy,“ říká Velek.

Severočeský svaz házené na svém posledním zasedání přiklepl, jak se proslýchá, příspěvek na prosincový turnaj Memoriál Miloslava Koloce, který se stává pomalu tradicí.

O překrásný pohár podobný daviscupové „zlaté míse na salát“ se hrálo letos v ústecké hale UJEP už po třetí. A Ústečtí jej chtějí příště připravit ještě kvalitnější, když letos měl velmi dobrou úroveň.

„Ano dostali jsme dotaci, nijak velkou, ale potěšilo nás to. Pražské týmy i obhajující družstvo Mimoně, s kterým jsme se střetli ve finále či další severočeská družstva, dodala akci patřičnou úroveň. A v závěrečném utkání dříve narozených hráčů Chemičky, kteří vyhráli 13:12 s mladším soupeřem se taky dalo na co dívat,“ hodnotí Velek.

Jak je to s dalšími plány a s mládeží, která byla v minulosti chloubou oddílu a v současném klubu dnes chybí. Nějak dlouho trvá předpokládaná dohoda s klubem házenkářské mládeže v Ústí, tedy s Tygry Ústí nad Labem.

„Mládež mít jako klub budeme muset mít. Jsme v jednání s Tygry Ústí, jež vede Martin Vágner a kde trénuje několik trenérů či hráčů z našeho oddílu Chemičky. Musíme to dotáhnout do konce. A co se týče nejbližších sportovních akcí, trénovat začínáme hned po Novém roce a první akcí bude hned první lednový víkend turnaj v Lovosicích. A po něm přijde příprava a další turnaje,“ sdělil Tomáš Velek.