Kromě exhibičního utkání Západ – Východ v hale Sparty, kdy týmy budou tvořeny ze zástupců české nejvyšší soutěže a tým Západu povede trenér Lovosic a nejlepší hráč druholigové Chemičky Ústí Vojtěch Srba, se uskuteční na následném galavečeru v hotelu Praha další významné akce.

Hlavním bodem bude samozřejmě vyhlášení Házenkáře a házenkářky roku 2007, bude vyhlášena i nejlepší dvojice rozhodčích. Zde mají šanci i ústečtí muži v černém Petr Pešek a Dalibor Pavlát, kteří už několik let náleží ke špičce extraligy mužů i interligy žen.

Dále budou oceněni i vybraní mistři světa z roku 1967 u příležitosti 40. výročí tohoto titulu a mistryně světa z roku 1957 u příležitosti 50. výročí tohoto titulu. A zde přijde řada i na už jediného mistra světa v házené, který žije v Ústí nad Labem.

Je jím Bedřich Ciner, který spolu s hráči tehdy hvězdné výkonnosti jako byli brankář Arnošt, hráči v poli Havlík, Heřman, Duda, Mareš, Frolo, Beneš, Brůna, Konečný a další, vedeni trenérem Bedřichem Königem, získali ve švédském městě Västeras tituly světových šampiónů.

Co o tom dnes šestašedesátiletý vitální „Beďar“ Ciner, říká? Tak jako tehdy, dlouhá dvoumetrová pravá spojka s říznou střelou a výbornou obranou, který odešel z Ústí nad Labem do ligové Karviné, aby se nakonec vrátil na český sever, hrál v Lovosicích a končil tam, kde začínal, v Ústí.

„Byli jsme dobrá parta a postupovali zápas od zápasu. V semifinále jsme porazili do té doby jasné favority Rumuny 19:17 a ve finále Dánsko 14:11. Pamatuji se, že nám v přístavu Västeras, kde se finále MS hrálo, pořád před finálovým zápasem houkaly i v noci přijíždějící parníky a nedalo se moc spát, ale jediný titul v historii české a československé házené stál za to,“ tvrdí Ciner.

A kdo se v Praze na Galavečeru z házenkářů spojených s Ústím, ač by měli, už neukáže? Tři, kteří patří neodmyslitelně k ústecké házené a opustili nás v posledních letech.

František Arnošt, výrazná osobnost nejen sportu. Mistr světa ze Švédska, světový brankář, začínající s házenou v Mostě, pak hráč Slavie Praha, Zlína, v závěru kariéry Lovosic a Chemičky Ústí.

Miroslav Hochman, dlouholetý předseda soutěžní komise Severočeského svazu házené z Ústí nad Labem, účastník historicky prvního zápasu v házené o sedmi hráčích na území ČR mezi Sokolem Úvaly a Spartou Praha Bratrství v listopadu roku 1947.

A tím třetím je Miloslav Koloc, bývalý ligový hráč házené o sedmi a jedenácti hráčích Armaturky Ústí a Tatranu Vaňov, dlouholetý člen předsednictva Severočeského svazu házené a duše Chemičky Ústí, v roli organizátora, sekretáře a hospodáře. O všech se zmiňuje v kapitole Galerie zasloužilých i Ročenka vydaná před časem k padesátému výročí házené u nás. Čest jejich památce!