V rámci vítězného souboje SKP Sever s Prostějovem (12:6) porazil Štěpán Horváth ve váhové kategorii do 69 kg Martina Němečka. Ve třetím kole ho zasypal přesnými údery a poslal k zemi. Soupeř stačil zápas už jenom vzdát.
Nejbližší program Štěpána Horvátha je víkendové poslední kolo základní části extraligy proti spojeným týmům Děčína a Mostu (boxuje se od 14 hodin v Mostě). Po něm odjíždí s reprezentací podruhé v krátké době na přípravný kemp v prostředí ruské bázy, který bude mít jediný cíl – připravit kvalitně české boxery na poslední kvalifikační šanci dostat se na olympiádu. Ta se uskuteční na konci dubna v Řecku.

Prostějovského Němečka jste z pohledu diváka přesvědčivě smetl. Bylo to tak i z vašeho pohledu?

Němeček byl určitě papírově slabší soupeř a navíc se výhra se ode mě čekala. Mám před tou olympijskou kvalifikací, takže jedině dobře, že se mi takhle dobře boxovalo a že to takhle dobře dopadlo.

Jak vidíte s odstupem dvou týdnů výkon na kvalifikačním turnaji v italské Pescaře?

Teď se cítím mnohem lépe. Před turnajem na mě bylo vše nějaké moc rychlé. Vůbec jsem v Itálii neměl formu a ani jsem jí necítil. V prvním kole jsem sice vyhrál nad Arméncem, což byl kvalitní borec. Potom mě čekal Lotyš, se kterým jsem už jednou vyhrál, ale prostě měl zrovna den on.

Vyrovnanost boxerů je obrovská. Co může v dubnovém Řecku rozhodnout a letence do Pekingu?

Horší určitě nejsem. Pouze jsem cítil, že na mě bylo soustředění rychlé, rychlý odjezd do Itálie, rychlé vážení. Teď se cítím stokrát lépe.

Nasbíraná zkušenost z Itálie k zahození určitě není…

To jistě ne. Vyzkoušel jsem si, jaké to je si ne zrovna věřit. V Řecku vím, že můžu dojít daleko. Co jsem viděl v Pescaře své soupeře, tak na ně kvalitou určitě mám. Navíc se z mé váhové kategorie už zase nějací borci kvalifikovali, takže soupeřů bude méně a snad na mě nějaké to z posledních olympijských míst zbyde.

Po říjnovém silném otřesu mozku z MS v Chicagu už není ani památky?

Ne, už jsem úplně v pohodě. Jsem rád, že to mám za sebou. Všichni se mě na to pořád ptají, ale je mi jasné, že to bylo pro noviny atraktivní téma. (kf)