První na řadu přijde asi jednání o trestu pro trio vašich boxerů Lazoka, Fabera a Horvátha, kteří se na finálovou sérii podivně vykašlali…

Ano, ve středu zasedne výbor klubu a rozhodneme se jak se situací naložíme. Ač máme plno starostí s organizací Grand Prix, provinění této trojce je hrozné a bohužel se musí řešit. Uvidíme, ale vyhazov z klubu jim určitě hrozí. Nevím, co si o tom myslet. Tohle se v týmu nedělá.

Jak vidíte situaci složení mužstva pro příští sezonu?

Už teď musíme začít nový tým budovat. Potěšili mě mladí kluci, kteří jsou naší nadějí. Chládek, Viktora, zkušený Průša, ti by měli být základním kamenem. Chtěli bychom se porozhlédnout v regionu a snažit se i posílit. Na lidech, kteří mě zklamali stavět nebudeme. Musíme do týmu vnést nový vítr, který jsme po těch nepovedených olympijských kvalifikacích ztratili. To se ale stává, také jsem byl v nominaci na montrealskou olympiádu, ale pak tam nakonec náš box kvůli politice nejel vůbec. Brečel jsem a měl jsem chuť s boxem skončit. Ale tím přece život nekončí.

Bude někdo z tria hříšníků boxovat na Grand Prix?

Horváth je v marodním stavu, takže ne a ti zbylí dva určitě ne. Budeme o tom ještě jednat.

Nepovedla se letos ani reprezentační sezona…

Nepovedla no. Proto jsem na pozici šéftrenéra rezignoval, spoluvinu tam nějakou musím nést. Ze strany výboru k lepším výsledkům ale nebyly podmínky jaké by měly být.

Je český box v krizi?

Neřekl bych, ale trochu asi jo. Neuspělo se už podruhé, takže k zamyšlení to je. Musí se něco udělat, dával jsem několik návrhů, ale bohužel jsem nebyl vyslyšen. Kluci musí více jezdit spárovat. Na soustředění v Rusku jsme byli až teď. V tréninku mezi sebou se kluci znají, potřebují cizí silné partnery. Nejlepší dělají mezinárodní kempy. Kluci na ně musí jezdit a omlátit se. Rád budu reprezentaci i nadále pomáhat.

V posledních letech bylo Ústí boxerským gigantem. Letos vyrostla Ostrava a přerostl Prostějov. Čím to je?

Je to podmínkama a financemi. V Ústí bývali vojáci a měli tu vytvořené středisko. Letos středisko platilo pouze čtyři lidi. Prostějov dostává od města velké peníze, my de facto nic. Pouze na Grand Prix se podílí. Svaz neměl peníze, takže jsme i lepili repre a jelikož jsme neuspěli, více peněz určitě nepřijde. Bylo by dobré pro repre najít sponzora podobně jako ho má extraliga. Jako všude je ale bohužel upřednostňovaná liga.