Turnaj, koncipovaný jako mezinárodní postupová soutěž na mistrovství České republiky, hostil na 430 závodníků z Německa, Polska, Slovenska a řady českých klubů. Zejména německý Sei Wa Kai Sachsen byl velmi dobře připraven a silně obsazoval medailově téměř každou kategorii. Odvezl si tak z Ústí zaslouženě i pohár pro nejúspěšnější výpravu.

Sbírali medaile

Závodníci ústeckého SKR si celkem sedmkrát vystoupali pro zlaté medaile na stupně vítězů: V kata mladších žáků Jakub Vavřička, mezi staršími žáky Dominik Bandas, mezi dorostenkami Petra Halamová, tým starších žáků kata ve složení Bandas - Kis - Veis a dále byli úspěšní v kumite Eliška Kváčová (starší žákyně do 42 kg), Rudolf Helešic (junioři nad 76 kg) a kumite tým juniorek (Burýšková, Benešová, Zámečníková)

Cenná byla i druhá místa, započítávaná do postupového klíče na MČR. Své body si díky druhé příčce vybojovali Petra Halamová ( kumite dorostenek do 54 kg), Vojtěch Jež (kumite mužů do 80 kg) a tým mužů ve složení Jež, Pavlíček, Hung.

Tentokrát, díky silné mezinárodní účasti, měla vysokou „bonitu“ i místa třetí. Zde se umístili v kumite do 30 kg mladší žák Jakub Vavřička, do 45 kg starší žák Marek Lambora, mezi dorostenci do 52 kg David Kaňka, v juniorech do 61 kg Roman Luong, mezi juniory do 76 kg Pavel Kugler a v kategorii bez rozdílu hmotnosti junior Rudolf Helešic. Pořadí v zisku bronzových medailí uzavíral soutež Tomáš Pavlíček dvěma kovy v kategorii bez rozdílu hmotnosti a do 80 kg.

„Na turnaj jsme byli připraveni už z předcházející soutěže a daří se nám držet formu,“ řekl kouč výpravy SKR Petr Nechyba. „Finiš letošní sezony nás ale čeká jak pořadatelsky, tak i soutěžně na Krajském přeboru všech kategorií 14. června ve sportovní hale SKP v Ústí. Tam si musí vybojovat postup závodníci, kterým se to dosud nepodařilo. Pak bychom byli na republice všichni,“ poznamenal Nechyba závěrem.

Své si řekl k soutěži jako jeden z rozhodčích i šéf SKR Josef Rajchert: „Turnaj to byl velice náročný, protože jsme začínali v devět ráno a poslední zápasy jsme dorozhodovali až po půl jedenácté večer. Každý pochopí, jaký to pro nás byl maratón, když navíc nebyl nikdo na střídání!“

Nicméně potěšila účast tolika závodníků na soutěžích karate v našem městě. Dostáváme se na absolutní špičku v zájmu klubů a závodníků,“ pochlubil se Rajchert.