Finálové boje zdvihaly necelé dvě tisícovky diváků ze sedadel.

„Chládek, Chládek, Chládek,“ neslo se Arenou při semifinálové bitvě ústeckého bijce. Němec Sipahi byl v ringu jen do počtu. Kdo však čekal, že od českého reprezentanta viděl maximum, ten se šíleně mýlil. Ve finále se Chládek postavil proti Australanu Kiddovi a radoval se ze zaslouženého vítězství. Dvojitý kryt alá Lukáš Konečný zdobil taktiku ústeckého mladíka, který po druhém kole vedl už 7:1 na body. Po třetím bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

„Mám obrovskou radost, ale cením si toho stejně jako každého vítězství v mezinárodním ringu. První místo na Velké ceně je ale skvělé,“ radoval se osmnáctiletý talent a se smíchem dodal: „Lukáš vyhrál tři Velké ceny, takže já chci čtyři.“

V té chvíli už mezi šestnácti provazy bojoval další z českých finalistů. Českobudějovický Michal Vodárek ale na úspěch Chládka nenavázal, když podlehl Australanu Fletcherovi ve 3. kole RSCO. „Mrzí mě, že jsem nevydržel do čtvrtého kola, chtěl jsem ještě boxovat. Přesto jsem rád, že jsem se do finále dostal,“ přiznal po utkání dvacetiletý mladík.

To třetí finalista hájící české barvy Vladimír Průša se ve finále bil daleko srdnatěji. Nad Kubáncem Duartem dokonce po 1. kole vedl. „Jenže pak jsem zatuhl. Asi se na tom podepsal předchozí těžký zápas. Viděl jsem každý jeho úder, ale nemohl jsem na to reagovat,“ přiznal zkušený rohovník, který i přesto, že bylo o utkání rozhodnuto, do posledního kola vlétl jako vítr. „Věděl jsem, že takový boxer si pohlídá, aby nedostal k.o., takže jsem chtěl alespoň zabojovat, aby naskákaly body i na mé straně,“ vysvětlil Průša. I přes prohru na body na něm však byla vidět spokojenost. „Je to pro mě největší úspěch na Grand Prix, vždycky jsem vypadl v semifinále, ale letos jsem se dostal až do finále.“

Vrcholem večera měl být souboj super těžké váhy, ve kterém se střetli Kubánec Acea s Rusem Fayzullinem. Sotva si ale duel začali diváci užívat, zasadil aktivní a v tu chvíli jasně lepší Kubánec svému protivníkovi tvrdý úder do oblasti kolem pasu. Nastalo počítání, během kterého se ruský rohovník dohromady nedal. Překvapivě pro všechny ale po k.o. nevyhrál Kubánec Acea. Byl totiž diskvalifikován za úder pod pás. „Je to simulant,“ křičel do ringu jeden z diváků. Očekáváný souboj „titánů“ tak trochu zkazil dojem. Úroveň show s názvem Grand Prix Ústí ale rozhodně neohrozil. O letošním ročníku se bude mluvit ještě hodně dlouho.

Velká cena Ústí n. L. – finále: Do 51 kg: Alojan (Rus.) - Andry Laffita Hernandez (Kuba) 20:11. Do 54 kg: Alarcon Yankiel León (Kuba) - Kabylchanov (Kaz.) 21:3. Do 57 kg: Leal Idel Torriente (Kuba) - Yadav Lal (Indie) 15:3. Do 60 kg: Yordenis Ugas Hernandez (Kuba) - Magzumov (Rus.) 17:11. Do 64 kg: Chládek (ČR) - Kidd (Aust.) 12:3. Do 69 kg: Suarez Banteurt (Kuba) - Špakov (Litva) bez boje. Do 75 kg: Fletcher (Austr.) - Vodárek (ČR) RSCO ve 3. kole. Do 81 kg: Peraza La Cruz (Kuba) - Korby (Něm.) 23:3. Do 91 kg: Duarte Osami Acosta (Kuba) - Průša (ČR) 14:5. Nad 91 kg: Fajzulin (Rus.) - Robert Alfonso Acea (Kuba) diskvalifikace ve 2. kole.