Vytouženého postupu ze skupiny se sice dočkali, jenže to bylo z jejich strany vše. „Je to pro nás velké zklamání. Čekali jsme víc,“ řekl po návratu do krajské metropole Milan Moník.

Z jeho hlasu byste pochopili, jak moc mu na tomto turnaji záleželo. „Jeli jsme s tím, že chceme uspět, ale to bohužel nevyšlo. V Portugalsku byl hodně hluboký písek a na kurtech hodně foukalo. Podmínky nebyly ideální, ale nedá se nic dělat,“ mrzelo mladého hráče.

Ten se svým kolegou Habrem vstoupil do turnaje porážku 1:2 s ukrajinským párem Klyamar, Kutsmus. „S těma letos hrajeme často, asi jsou nám souzení. Byl to hezký zápas, ale oni jsou zkušenější, a tak nás porazili,“ zhodnotil Moník úvodní vystoupení na šampionátu. Pak přišla výhra 2:0 nad dánskou dvojicí Hoyer, Oppenheim a nepovedený duel s pozdějšími finalisty z Itálie (Ingrosso M., Ingrosso P. – 0:2). „Hned v prvním kole pavouka jsme narazili na favorizovanou německou dvojici Erdmann, Windscheif a i přesto, že jsme sehráli pěkný zápas jsme jim těsně podlehli,“ mrzí dodnes talentovaného hráče.

Poslední duel na turnaji sehráli Moník s Habrem o dvanácté místo. Ani ten ale nezvládli. „Jsme z toho zklamaní,“ opakuje Moník.

A co mají ústečtí volejbalisté před sebou nyní? „Teď chceme jet na Sonny Eriksson do Brna, ale musíme se domluvit s trenérem Nekolou, jestli nás uvolní z extraligového týmu. Ten už totiž zahájil přípravu na novou sezonu,“ vysvětluje mladý hráč a dodává: „Pokud by nás trenér neuvolnil, tak o víkendu pojedeme do Dřevěnic. Vrcholem sezony pak bude mistrovství světa, které se začátkem září koná v Anglii,“ uzavírá Moník.