Severočeši už dnes odlétají do Anglie, kde se zúčastní mistrovství světa hráčů do 21 let.

„Do Anglie se moc těšíme, ale popravdě se toho trochu obáváme. V rámci týdenního soustředění, které jsme teď absolvovali v Brně jsme totiž odehráli přípravný turnaj a vůbec se nám nedařilo. Přitom jsme před týdnem v Doksech postoupili až do finále. Trápí nás nevyrovnanost výkonů a nevíme, jak to bude vypadat v Anglii,“ přiznává talentovaný beachvolejbalista a nahrávač extraligového SKV Ústí Filip Habr.

Už dnes v odpoledních hodinách nesedne se svým parťákem do letadla a vydá se přes kanál La Manche do Spojeného království. Tam bude ústecký pár útočit na splnění svého snu. „Chceme už konečně uspět. Myslíme na medaili,“ přiznává Habr.

Podle jeho slov se na mistrovství může stát cokoliv. Největší strach však mají Severočeši z typického anglického počasí. „V Anglii budeme hrát vůbec poprvé. Nevím, jestli je dobrá volba, aby se hrálo mistrovství světa na Ostrovech,“ naráží mladík na místní klimatické podmínky. „Neznám žádného beachvolejbalistu, který by měl tohle počasí rád.“

Moník s Habrem se na juniorský šampionát pilně připravovali v Brně. Zúročí zde náročnou přípravu? „Na soustředění v Brně jsme se zaměřili hlavně na obranu, to je náš nejslabší článek. V útoku nám to klape dobře. Co se týče fyzičky, tak na tu jsme se zaměřit nemuseli, protože jsme nedávno absolvovali přípravu pod trenérem Nekolou v Ústí,“ vysvětlil Habr a dodal: „Mistrovství v Brightonu je pro nás vrcholem sezony. Připravovali jsme se na něj dlouho, tak doufám, že konečně uspějeme,“ přeje si talentovaný hráč. (pp)