Kromě domácího výběru se zde totiž představí BK Děčín, německé Drážďany či Sokol Vyšehrad. 62. ročník tradičního Tyršova poháru dnes otevře oponu a jako každoročně slibuje i tentokrát velkolepou podívanou!

V zahajujícím duelu turnaje vyzve v 17 hodin ústecký klub Sokol Vyšehrad. „Nebude to vůbec jednoduché utkání. Vyšehrad je dlouholetým účastníkem první ligy a jelikož zatím letos neodehráli moc přípravných zápasů, tak o nich skoro nic nevíme. Určitě budou dobře připraveni, ale my se chceme pokusit turnaj vyhrát,“ má jasno hrající manažer ústeckého týmu Tomáš Holešovský.

Ve druhém dnešním duelu si to o postup do sobotního finále rozdá BK Děčín s drážďanskými „Titány“.

Ústečané se podle slov manažera týmu na turnaj těší.

A mají proč!

Po loňském pádu z nejvyšší soutěže získává nově budovaný tým okolo navrátilců Holešovského, Hejla a Suchardy zpátky ztracené sebevědomí. „Nálada je dobrá. Je to znát hlavně u těch mladších hráčů na trénincích,“ přiznává tahoun Holešovský a dodává: „Navíc se nám zatím, a to musím zaklepat na dřevo, vyhýbají vážnější zdravotní problémy,“ raduje se srdcař Ústí.

V jaké formě se Severočeši představí na tradičním turnaji, na kterém už přes šedesát let startují věhlasné basketbalové kluby z ČR i zahraničí?

To se ukáže… Poslední prověrku před Tyršovým pohárem ale basketbalisté Ústí zvládli na jedničku a ani po čtvrtém přípravném utkání na letošní sezonu nepoznali hořkost porážky. Tentokrát zvítězili na palubovce německých „Titánů“ z Drážďan 73:70 po prodloužení, když v normální hrací době byl stav 66:66.

„Byl to vyrovnaný zápas, který nám odhalil nějaké slabiny, na kterých ještě musíme pracovat. Kluci ale odvedli dobrý výkon a nakonec jsme zápas v prodloužení díky skvělé zónové obraně dokázali rozhodnout v náš prospěch,“ řekl Holešovský, který v utkání nastřílel 13 bodů.

Dresden Titans – BK Ústí nad Labem 70:73 pp (22:18, 9:20, 13:16, 22:12, 4:7). Nej. bodů Ústí: Hanzlík 21, Hejl 14, Holešovský 13.

Tyršův pohár 2008

Pátek: 17.00: BK Ústí nad Labem – Sokol Vyšehrad, 19.00: BK Děčín – Dresden Titans.

Sobota: 17.00: zápas o 3. místo (poražení z pátku), 19.00: finále 62. ročníku Tyršova poháru.