Na dalším, který se konal v německém Spergau ale vyhořeli. Prohráli hned tři ze čtyř zápasů.

„Turnaj se nám nepovedl. Předvedená hra nebyla dobrá, nedařilo se nám v útoku ani v obranné fázi. Jediné, co nám celkem šlo byl servis,“ přiznal trenér extraligového týmu Michal Nekola.

Ústečtí volejbalisté v prvním utkání vyzvali Lipsko a prohráli jasně 0:3. Ve druhém zápase sice porazili těsně rakouský Amstetten 3:2, ale pak přišly další dvě porážky. S domácím Baddürenbergem 0:3 a s libereckou Duklou 1:3.

„Velký vliv na naše výsledky měl fakt, že jsme odcestovali jen s devíti hráči. Takže možností na změnu sestavy nebylo mnoho,“ litoval Nekola, kterému chyběli Habr s Moníkem (zúčastnili se MS „21“ v beachvolejbalu – pozn. aut.), zraněný kapitán Bican a Kadraba, který dostal volno kvůli potížím s ramenem. „Snad se dáme brzy do kupy. Za čtrnáct dní startuje extraliga,“ děsí Nekolu.

Ústecký celek čeká podle jeho slov už poslední přípravný duel. „Generálku odehrajeme ve čtvrtek v Mladé Boleslavi proti Benátkám. O víkendu dostanou hráči volno, aby si odpočinuli po náročné přípravě a 20. září už nás čeká první zápas s ČZU Praha,“ nastínil plány týmu Nekola.